کتابت القاب حضرت رضا(ع) در کارگاه نقاشی‌خط مکتب هنر رضوان

 کتابت القاب حضرت رضا(ع) در کارگاه نقاشی‌خط مکتب هنر رضوان
 
القاب حضرت رضا(ع) در کارگاه نقاشی‌خط ویژه دهه کرامت مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهد کتابت شد.

محمد فنودی رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در خصوص برپایی این کارگاه اظهار کرد: کارگاه نقاشی‌خط ویژه دهه کرامت مؤسسه بعدازظهر شنبه ششم خردادماه با حضور استاد محمدعلی فراستی هنرمند و مدرس برجسته مشهدی در قالب ورکشاپ دو ساعته در مکتب هنر رضوان برگزار شد.
وی ادامه داد: برپایی این کارگاه در راستای گرامیداشت ایام ولادت حضرت رضا(ع) با رویکرد انتقال تجربیات، تکنیک‌ها و مباحث نظری در حوزه نقاشی‌خط به هنرجویان و هنردوستان علاقه‌مند با اجرای یک اثر توسط استاد فراستی در ابعاد   100 در 70 سانتی‌متر انجام شد.
فنودی با بیان این‌که حدود 30 نفر از هنرجویان رشته‌های نقاشی‌خط، خوشنویسی و... در این کارگاه رایگان نام‌نویسی کرده بودند، گفت: هنرجویان حاضر چگونگی خلق این اثر را در کارگاه دنبال کرده و با شیوه اجرای کامل یک تابلوی نقاشی‌خط از پرده نمایش نصب شده در محل برگزاری کارگاه آشنا شدند.
رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: همچنین استاد فراستی به سؤالات هنرجویان در خصوص خلق این اثر نقاشی‌خط پاسخ داد. فیلم برگزاری کارگاه نیز در قالب D.V.D توسط مؤسسه تهیه خواهد شد و در اختیار هنرجویان علاقه‌مند قرار می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: محمدعلی فراستی از استادان پیشکسوت مکتب هنر رضوان و در حال حاضر رئیس انجمن خوشنویسان مشهد است که دارای مدرک استادی در رشته خوشنویسی بوده و از نخستین استادان فعال و تأثیرگذار در حوزه نقاشی‌خط در این شهر مقدس محسوب می‌شود.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه کرامت در حال برگزاری است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۳/۷