درخشش نمایش «آهوان» در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در تبریز

 درخشش نمایش «آهوان» در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در تبریز

نمایش «آهوان» از آثار تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با کسب رتبه‌های برتر در بخش‌های مختلف در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی در تبریز خوش درخشید. اختتامیه شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی بعدازظهر جمعه پنجم خرداد ماه در تالار پتروشیمی تبریز برگزار و نمایش رضوی آهوان که در 8 بخش کاندیدا شده بود، موفق به کسب رتبه‌های برگزیده در 6 بخش این جشنواره شد.
مهدی شریفی رتبه اول طراحی صحنه، آناهیتا موسوی رتبه اول طراحی گریم و حسام انوشیروانی رتبه اول طراحی نور را در این دوره جشنواره با اجرای نمایش آهوان از آن خود کردند.
همچنین استاد محمد تقی‌نژاد رتبه سوم بازیگری مرد، مهدی سیم‌ریز رتبه سوم نمایشنامه‌نویسی و محمد جهانپا رتبه سوم کارگردانی را با نمایش آهوان کسب کردند.
نمایش آهوان سوم خردادماه در سومین روز از برگزاری این دوره جشنواره در تبریز به روی صحنه رفته بود. این نمایش رضوی به حوادث اوائل قرن سوم هجری و دعوت مأمون عباسی از حضرت رضا(ع) برای قبول ولایتعهدی می‌پردازد. همچنین در این نمایش، موضوع دلایل پذیرش این عنوان از سوی حضرت رضا(ع) مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این خبر حاکی است، شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری کوروش زارعی و به میزبانی تبریز از یکم تا پنجم خرداد 1402 با اجرای 14 نمایش صحنه‌ای از 9 استان کشور از جمله خراسان رضوی برگزار و روز گذشته طی برگزاری مراسمی برگزیدگان آن معرفی شدند.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی محصولات هنری متنوعی اعم از نماهنگ، نمایش، پویانمایی و... با محوریت «مکتب هنر رضوی» تولید می‌کند که این آثار تاکنون موفق به کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های مختلف شدند.

تاريخ: ۱۴۰۲/۳/۷