برگزاری نشست «تحلیل و بررسی آثار خوشنویسی میرزا کاظم» در مکتب هنر رضوان

  برگزاری نشست «تحلیل و بررسی آثار خوشنویسی میرزا کاظم» در مکتب هنر رضوان


از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، نشست تخصصی «تحلیل و بررسی آثار خوشنویسی میرزا کاظم» در مکتب هنر رضوان مشهد برگزار می‌شود.

همزمان با دهه کرامت، نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی «نقد و بررسی آثار هنری» با محوریت تحلیل و بررسی آثار خوشنویسی میرزا کاظم با حضور محسن توسلی مدرس و هنرمند برجسته مشهدی، سه‌شنبه 2 خرداد 1402 از ساعت 17 در مکتب هنر رضوان برگزار می‌شود.
میرزا محمد کاظم طهرانی معروف به میرزا کاظم، از خوشنویسان پرآوازه نیمه دوم قاجار است که لقب او «انجم نقط» به معنی ستاره نقطه‌ها است. میرزا کاظم، نستعلیق را به شیوه میرحسین خوشنویس‌باشی و شکسته را به شیوه عبدالمجید طالقانی می‌نوشت.
شرکت برای عموم در این نشست تخصصی به صورت رایگان آزاد است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 38433575 تماس بگیرند یا به مکتب هنر رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 17 مراجعه کنند.
این خبر حاکی است، سلسله نشست‌های تخصصی نقد و بررسی آثار هنری به همت مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی هنرمندان و هنرجویان در مباحث خوشنویسی، نقاشی و همچنین امور هنری مرتبط با خوشنویسی، به صورت ادواری با حضور استادان مدعو برگزار می‌شود.
شایان ذکر است، هنردوستان علاوه بر شرکت در این نشست تخصصی می‌توانند از نمایشگاه خوشنویسی «سطر- سیاه‌مشق» نگارخانه رضوان مشهد نیز بازدید کنند.
تاريخ: ۱۴۰۲/۳/۱