مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد؛ برگزاری برنامه‌های متنوع با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه کرامت

  مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد؛ برگزاری برنامه‌های متنوع با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه کرامت


مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از برگزاری برنامه‌های متنوع هنری؛ از آثار چندرسانه‌ای تا ویژه برنامه‌های ادبی، با محوریت مکتب هنر رضوی از سوی این مؤسسه در دهه کرامت 1402 خبر داد.


امیرمهدی حکیمی در آستانه ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت با اعلام این خبر اظهار کرد: ویژه ‌نامه‌ ای با محوریت دهه کرامت و زیارت  با عنوان «جان جهان» در 120 صفحه توسط این مؤسسه برای مخاطب عام آماده شده است .که در مرحله چاپ قرار دارد.
وی افزود :در تدوین و انتشار این ویژه نامه تلاش کرده ایم تا مفاهیم معرفتی را در قالب‌های روز و مورد علاقه مردم برای طیف‌های عمومی  منعکس کنیم .
حکیمی به تهیه محتوا و تولید کتاب صوتی در قالب 10 پادکست با موضوع «فرهنگ رضوی» ویژه انتشار در بستر مجازی اشاره و اضافه کرد: همچنین مجموعه‌ای 60 قسمتی در قالب استوری موشن از احادیث رضوی تولید شده است که از آن در آستانه دهه کرامت در بستر فضای مجازی و رسانه‌های ملی رونمایی می‌شود

وی همچنین افزود: پوستر فاخری به همراه موشن گرافیک مرتبط با آن به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت رضا(ع) در این مؤسسه طراحی شده است که در این ایام در بستر مجازی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.


حکیمی با تأکید بر پخش محصولات رسانه‌ای مؤسسه از شبکه‌های مختلف بین‌المللی در ایام دهه کرامت ادامه داد: نماهنگ سرود «جان جهان» با موضوع امام زمان(عج) و امام رضا(ع)، از دیگر آثار رسانه‌ای فاخر تولید شده این مؤسسه به مناسبت دهه کرامت ویژه انتشار در بستر فضای مجازی و رسانه‌های ملی است که از آن همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) رونمایی خواهد شد.
 

برگزاری مراسم رونمایی از تولیدات هنری
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: همچنین مراسم رونمایی از مجموعه پویانمایی‌های تولید شده در این مؤسسه شامل «مجموعه جنگل دوستی‌ها»، «کبوتر»، «حوض فیروزه» و «مجموعه آموزشی استاپ موشن»، پنجشنبه 4 خرداد ماه از ساعت 17 تا 19 در سالن شماره 2 سینما هویزه مشهد برگزار خواهد شد.
وی افزود: مراسم رونمایی از آلبوم و کتاب «آواها و نغمه‌های رضوی در فرهنگ مردم ایران زمین» نیز سه‌شنبه 9 خردادماه همزمان با شب ولادت حضرت رضا(ع) از ساعت 17 تا 19 در نگارخانه رضوان مشهد برگزار خواهد شد.
 

اجرای برنامه‌های ادبی
حکیمی بیان کرد: نوزدهمین جلسه انجمن «عصر داستان» این مؤسسه نیز همزمان با دهه کرامت با حضور حجت‌الاسلام مظفر سالاری به عنوان مهمان ویژه ادبی، چهارشنبه 3 خردادماه از ساعت 16 تا 18 در مکتب هنر رضوان مشهد برپا می‌شود.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ادامه داد: نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی نقد و بررسی آثار هنری نیز با محوریت «تحلیل و بررسی آثار خوشنویسی میرزا کاظم» با دعوت از استاد محسن توسلی، سه‌شنبه 2 خرداد 1402 از ساعت 17 در مکتب هنر رضوان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: شب شعرهای ویژه ایام ولادت حضرت رضا(ع) نیز در روزهای 4، 7 و 8 خردادماه به ترتیب در شهرهای طبس، مشهد و گرگان با حضور اهل شعر و ادب برگزار خواهد شد.
 

از کتابت آثار خوشنویسی تا اجرای نمایش‌های خیابانی
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: برنامه خوشنویسی «حصن حصین» با محوریت هم‌نویسی استادان خوشنویسی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت رضا(ع) نیز دوشنبه 8 خرداد سال جاری در حرم مطهر رضوی برگزار و آثار کتابت شده به زائران اهدا می‌شود.
وی افزود: اجرای نمایش‌های خیابانی با تولید نمایش‌های کوتاه رضوی و دعوت از 5 گروه نمایش خیابانی در دهه کرامت در معابر پرتردد عمومی در جوار بارگاه ملکوتی رضوی، از دیگر برنامه‌های مناسبتی این مؤسسه به شمار می‌آید.
حکیمی خاطرنشان کرد: همچنین نمایش «آهوان» به نویسندگی مهدی سیم‌ریز و کارگردانی محمد جهانپا که در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تهیه شده است، در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به روی سن می‌رود. این جشنواره از یکم تا پنجم خرداد 1402 در تبریز برگزار خواهد شد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۲/۳۱