برگزاری دومین نشست شورای سیاست گذاری کنگره بین‌المللی «فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی» با محوریت مکتب هنر رضوی

 برگزاری دومین نشست شورای سیاست گذاری کنگره بین‌المللی «فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی» با محوریت مکتب هنر رضوی
 دومین نشست شورای سیاست گذاری کنگره بین‌المللی «فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی» با محوریت مکتب هنر رضوی با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و دانشگاه هنر با محوریت زمان بندی برگزاری کنگره، تعیین نهادهای مشارکت کننده، اعضای شورای علمی و کمیته های تخصصی در مشهد مقدس برگزار شد.
 دومین جلسه شورای سیاستگذاری این کنگره بعدازظهر سه‌شنبه پنجم اردیبهشت 1402 با حضور مدیران و چهره هایی همچون عبدالحمید طالبی، حسن بلخاری، محمدرضا حسنایی، حجت‌الاسلام داوود رنجبران، علیرضا طاهری، مرتضی رجوعی، امیرمهدی حکیمی و محمدجواد استادی در محل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد.
تبادل نظر پیرامون جزئیات برگزاری کنگره
محمدجواد استادی دبیر اجرایی و سخنگوی دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی در خصوص برگزاری این کنگره اظهار کرد: دوره نخست این کنگره دو سال قبل به همت دانشگاه هنر با محوریت شخصیت پیامبر اعظم(ص) در تهران برگزار شده بود. 
مشاور فنی و مجری کلان پروژه مکتب هنر رضوی در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ادامه داد: پیروی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان این مؤسسه و دانشگاه هنر در اواخر سال 1400 قرار شد تا دومین دوره این کنگره با محوریت حضرت رضا(ع) و مکتب هنر رضوی در سال جاری در مشهدمقدس برپا شود. 
استادی با اشاره بر این‌که مهم‌ترین هدف دومین کنگره بین‌المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی، بررسی و ایجاد ادبیات در راستای تحکیم و تبیین مکتب هنر رضوی است، گفت: برپایی نمایشگاه با رویکرد هنر اسلامی و برگزاری نشست‌ها و کرسی‌های تخصصی نیز از جمله برنامه‌های جانبی این کنگره خواهد بود. 

در ادامه این جلسه، حاضران در خصوص موضوعاتی همچون زمان برگزاری کنگره و همچنین زمان اعلام فراخوان مقالات آن در سال جاری، انتخاب اعضای کمیته علمی کنگره در رشته‌های گوناگون هنری از دانشگاه‌های مختلف داخل و خارج کشور با توجه به اهمیت بالای آن و نهادهایی که امکان مشارکت‌ در کنگره را دارند، پیشنهادات خود را مطرح کردند. 
در این جلسه بر لزوم بازنمایی آثار گنجینه رضوی و تسهیل دسترسی هنرپژوهان به این آثار با هدف کمک به تبیین نظری مکتب هنر رضوی نیز تأکید شد. همچنین مقرر شد نخستین جلسه کمیته علمی کنگره به میزبانی دانشگاه هنر تهران در اردیبهشت ماه برگزار شود و محورها و موضوعات علمی کنگره نهایی گردد.
در بخش پایانی این نشست از لوگوی اختصاصی دومین کنگره با محوریت مکتب هنر رضوی رونمایی گردید.
تاريخ: ۱۴۰۲/۲/۷