ارائه محصولات رسانه‌ای و هنری ویژه سالگرد شهادت سردار دل‌ها

 ارائه محصولات رسانه‌ای و هنری ویژه سالگرد شهادت سردار دل‌ها
به مناسبت فرارسیدن سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، مجموعه‌ای از محصولات رسانه‌ای با محوریت موضوعی این سردار شهید به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تهیه و برای پخش به شبکه‌های سیما ارائه شد. 

این مجموعه رسانه‌ای شامل 15 بخش مجزای شعرخوانی، سه کلیپ ویدئو سرود و یک فیلم کوتاه است که با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در ادوار مختلف تولید شده است.
بخش‌های شعرخوانی این مجموعه شامل شعرخوانی 12 شاعر برجسته کشور از جمله محمدعلی مجاهدی(پروانه)، محمدجواد غفورزاده(شفق)، رضا اسماعیلی، محمودرضا اکرامی‌فر، مصطفی محدثی خراسانی، هادی جانفدا، قاسم صرافان، سیدمحمد جواد شرافت، عالیه مهرابی، سیدحسین حسینی، سیدابوالفضل مبارز و راضیه رجایی می‌شود. 
 

تولید 3 کلیپ ویدئو
کلیپ ویدئو «سرباز وطن» با نوای حاج صادق آهنگران نیز به کارگردانی محسن نصوحی و سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مدت بیش از سه دقیقه توسط مرکز ارتباطات و رسانه این آستان مقدس تولید شده است. سیدکمال هاشم‌زاده، شاعر و آهنگساز این اثر است و سیدحجت‌الله حسینی نیز تنظیم آن را بر عهده داشته است. 
«به نام سردار» نیز عنوان یکی دیگر از کلیپ‌ ویدئوهای این مجموعه رسانه‌ای است که براساس شعری از محمد جواد الهی‌پور با اجرای گروه سرود «شمیم شهدا(آوای رضوان)» در مدت حدود چهار دقیقه در این مؤسسه تهیه شده است. تنظیم و آهنگسازی اثر نیز توسط یوسف جهانی انجام شده است. 
همچنین کلیپ ویدئو سرود «سردار د‌ل‌ها: اسطوره ایران زمین»، از جمله این آثار است که با اجرای گروه «نی‌نوا» و کارگردانی فرید نجفی در مدت بیش از چهار دقیقه ضبط شده است. شعر این سرود را مریم زارعی سروده و سیدیحیی موسوی و مهدی کیان‌منش نیز به ترتیب آهنگسازی و تنظیم ملودی آن را برعهده داشتند.
 

معرفی فیلم کوتاه «آمرلی» 
فیلم کوتاه تلویزیونی «آمرلی»، از دیگر آثار این مجموعه رسانه‌ای با هدف بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که به نویسندگی احسان روحی و کارگردانی امیر بشیری و سجاد انتظاری در موزه زنده زیارت مشهد تصویربرداری و در مدت 20 دقیقه تولید شده است. 
عطیه غبیشاوی، محبوبه سلطانی، نوشین نوروززاده، مبینا خوشدل، حمید ایزدپناه، امید هاشمیان و روژا نیازی و مهرانا عبدالهیان نیز در آن هنرآفرینی داشتند. محمدعلی چمی‌گو و علیرضا رضایی نیز به ترتیب تهیه‌کنندگی و مدیریت تولید این فیلم کوتاه را برعهده داشتند.
شهر آمرلی از شهرهای شیعه‌نشین عراق است که در زمان حضور داعش در این کشور به محاصره درآمد. سردار شهید قاسم سلیمانی نقش پررنگی در شکست حصر این شهر و آزادسازی آن از دست تروریست‌های تکفیری داعش داشت.
شایان ذکر است، واحد «هنرهای دیداری و شنیداری» مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی، آثار متنوعی همچون سرود و کلیپ تولید می‌کند که این آثار از صدا و سیما و همچنین شبکه‌های مجازی این آستان مقدس پخش می‌شود.
تاريخ: ۱۴۰۱/۱۰/۱۲