زمینه های همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی و موسسه آفرینش های هنری بررسی شد

 زمینه های همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی و موسسه آفرینش های هنری بررسی شد
در نشست هم اندیشی مشترک بین دانشگاه علوم اسلامی رضوی و موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، زمینه های همکاری و تعامل بین این دو مجموعه بررسی شد.

امیر مهدی حکیمی مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی با حضور در دانشگاه علوم اسلامی رضوی و دیدار با سرپرست و معاونان این نهاد علمی فرهنگی با اشاره به گفتمان مکتب هنر رضوی، همکاری با فضاهای دانشگاهی را مهم و راهبردی دانست.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد امامی، سرپرست دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر طراحی یک برنامه مشترک برای شناسایی و پرورش دانشجویان مستعد و علاقه‌مند به حوزه هنر اسلامی تاکید کرد و از ظرفیت ایجاد رشته‌های مرتبط سخن گفت.
در ادامه نیز معاونان پژوهش و فرهنگی، حجج اسلام والمسلمین دکتر روشن ضمیر و فقیه اسفندیاری به زمینه های تعامل و همکاری در زیرمجموعه خود اشاره کردند.
موضوعاتی همچون مسئله شناسی و به اشتراک گذاری مسائل اولویت دار در حوزه هنر، ظرفیت نشریات و انتشارات دانشگاه برای پیشبرد پژوهش های حوزه هنر اسلامی و ایجاد فرصت انجام پژوهش‌های مشترک، برگزاری دوره های مهارت افزایی و  برگزاری نشست های علمی و جلسات نقد مطرح شد.
طراحی یک مجله لاتین در زمینه معرفی آثار اهل بیت(ع)،  آشنا نمودن هنرمندان با مفاهیم رضوی،  مشارکت در شکل گیری و تقویت هویت بصری منسجم دانشگاه و بازآرایی محیط آن از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست علمی بود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسوی فر مشاور رییس دانشگاه نیز در این نشست به ظرفیت موجود استعدادهای هنری و ادبی دانشگاه علوم اسلامی رضوی اشاره و بر امکان معرفی و فعال سازی هدفمند آنها تاکید کرد.
تاريخ: ۱۴۰۱/۱۰/۳