رئیس اداره امور هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد: حمایت «نگارخانه رضوان» از انجمن‌های هنری کشور

 رئیس اداره امور هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد: حمایت «نگارخانه رضوان» از انجمن‌های هنری کشور

محمد ظریف صدر در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی همواره تلاش کرده با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات خود از فعالیت‌های گروهی به ویژه حرفه‌ای هنرمندان استان حمایت کند چنان که امسال شاهد برگزاری سومین دوره نمایشگاه «دوسالانه عکاسان خراسان رضوی» با حمایت این مؤسسه در نگارخانه رضوان مشهد بودیم.

وی با بیان اینکه نگارخانه رضوان، میزبان اولین و دومین دوره نمایشگاه دوسالانه عکاسان خراسان رضوی در سال‌های 1395 و 1397 نیز بوده است، افزود: 58 اثر از 58 عکاس حرفه‌ای 20 تا 65 ساله استان از شهرهای سبزوار، نیشابور، فریمان، مشهد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، قوچان و چناران در این نمایشگاه گروهی تا دهم تیر سال جاری در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

مدیر نگارخانه رضوان با اشاره بر اینکه آثاری از پنج عکاس همکار آستان قدس رضوی نیز در این نمایشگاه قابل مشاهده است، گفت: همچنین این مؤسسه در تلاش است میزبان خوبی برای برگزاری برنامه‌های سایر انجمن‌های هنری استان و حتی کشور همچون انجمن خوش‌نویسان ایران، انجمن نقاشان و انجمن مجسمه‌سازان در نگارخانه رضوان باشد و نمایشگاه‌های آنها را به صورت کاملاً حمایتی برگزار کند.

ظریف صدر با تأکید بر اینکه هنرمندان، نگارخانه رضوان را خانه خودشان می‌دانند، تصریح کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی همچون گذشته در راستای حمایت از انجمن‌های مختلف هنری، از آنها برای برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی گوناگون خود در قالب کارگاه‌ها، کلاس‌ها و نشست‌های تخصصی در نگارخانه و مکتب هنر رضوان دعوت می‌کند.

وی افزود: این مؤسسه همچنین در راستای گسترش خدمات آموزشی هنری خود در حال ایجاد یک پرتال آموزش تخصصی هنر در شاخه‌های مختلف هنری در بستر فضای مجازی است. در برگزاری این دوره‌های آموزش مجازی از ظرفیت استادان برجسته کشور با مشارکت مراکز آموزش عالی استفاده خواهد شد و مدارک معتبر به هنرجویان اعطا می‌شود.

هنردوستان می‌توانند برنامه‌های هنری نگارخانه رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 17، شماره 16، را از طریق صفحه اینستاگرام آن به نشانی negarkhane.rezvan@ دنبال کنند.

تاريخ: ۱۴۰۰/۴/۱۲