به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت پذیرفت؛ جلوه گری نیمه شعبان در بستر فضای مجازی

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت پذیرفت؛ جلوه گری نیمه شعبان در بستر فضای مجازی
به گزارش روابط عمومی، این پوستر مزین به مفاهیم ملی و مذهبی و روایتگر تلاش شبانه‌روزی مدافعان سلامت در دوران مقابله با بیماری کرونا، مدافعان حرم و همچنین جهادگران فعال در آبادانی این مرز و بوم و... است.

عبارت‌های «الیس الصبح بقریب» و «انتظار؛ فجری در حماسه و حماسه‌ای در فجر/ ایمانی به مقاومت و مقاومتی به ایمان...» نیز در بخش پایینی این پوستر ویژه مولود حضرت مهدی(عج) قابل رؤیت است.

خالق این اثر در این‌باره بیان کرد: با خلق این پوستر سعی کردم به مخاطبان، مفهوم «اندکی صبر، سحر نزدیک است....» را منتقل کنم.

وی برای تشریح ایده طراحی این پوستر ویژه نیمه شعبان به ذکر مثالی پرداخت و گفت: نمی‌دانم آیا تا به حال مجبور بوده‌اید که شبی را در شرایط سخت صبح کنید. شب‌ها به طور معمول سردتر از روزها است، اما در پایان سردترین و استخوان‌سوزترین شب، سحر و دقایق فجر است.

میری افزود: اگرچه تحمل هر دقیقه‌ این لحظات سخت است، اما حقیقت آن است که در همان لحظات صدای اذان مژده می‌دهد که تا طلوع آفتاب و چیره شدن حرارت بر انجماد، دقایقی بیشتر نمانده است. بی‌تردید تحمل آن دقایق به شدت سخت‌تر، اما به مراتب نویدبخش‌تر است.

این هنرمند حوزه گرافیک با اشاره به تجربه‌های سخت بشر به ویژه امتحانات بزرگی که ملت ایران در سال‌های اخیر پشت سر گذاشتند، گفت: بلایا و داغ‌های متعدد، جوهر انسان‌ها را بروز می‌دهد، به طور مثال در مواجهه با تروریسم و تکفیر یا جریان شیوع بیماری کرونا در دنیا، اگرچه افراد بدسرشت بدی بیشتری از خود نشان دادند، اما در مقابل خوبی‌ها و نوع‌دوستی‌ها به مراتب بیشتر و بیشتر شد. به ویژه شاهد جلوه‌های ایثار، جهاد و مواسات در بین ملت ایران بودیم.

وی ادامه داد: این امر نشان می‌دهد مردم آماده می‌شوند تا سخت‌ترین روزگار را به امید فرج وعده داده شده، پرحرارت‌تر سپری کنند. بی‌تردید تلاش و از پای ننشستن، خود طلیعه فرج نهایی است.

اهمیت نشر مجازی

میری با اشاره به انتشار این پوستر در بستر مجازی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: این نشر مجازی بوده که گرافیک را نجات داده است، چرا که گرافیک بدون نشر اصولاً گرافیک نیست.

وی با تأکید بر اینکه نشر مجازی به همگان اجازه می‌دهد گرافیک فعال، پویا و گویا داشته باشند، اضافه کرد: البته هیچ چیز جای پوستر کاغذی دیوارکوب را نمی‌گیرد. امیدوارم نهادهایی که توان نشر حقیقی را دارند، آثار خوب و درخور را نشر دهند.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های متنوع مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی را از طریق صفحه اینستاگرام آن به نشانی aqart.ir@ دنبال کنند.

 

تاريخ: ۱۴۰۰/۱/۱۵