ارسال 50 هزار هديه فرهنگي براي كودكان زلزله‌زده و محروم

 ارسال 50 هزار هديه فرهنگي براي كودكان زلزله‌زده و محروم

به همت موسسه آفرينش‌هاي هنري همزمان با ميلاد رضوي انجام مي‌شود.
مديرعامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي از ارسال 50 هزار هديه فرهنگي براي كودكان زلزله‌زده و ساكن در مناطق مرزي و محروم كشور خبر داد.
علي ثابت‌نيا در اين‌باره توضيح داد: موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، بسته‌هاي فرهنگی شامل کتاب داستان،سوغات متبرک برای اهدا به کودکان مناطق‌ زلزله‌، ساكن در مناطق مرزي ومحروم کشور تهيه و توزیع مي‌كند.
وي گفت: این بسته‌ها همزمان با میلاد امام رضا(ع) در قالبپنجکاروان از تهران به نقاط زلزله‌شده شمال غربي ايران ارسال و در ميان كودكان آسيب‌ديده از زلزله به همراه نمایش فیلم کلاه قرمزي برای این کودکان و اجراي ده‌ها برنامه فرهنگی دیگر توزيع خواهد شد.
مديرعامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي با اشاره به مشاركت اين موسسه هنري در بيست ‌و ششمين دوره فيلم كودك و نوجوان، گفت: توليد چهار هزار تابلوي هنري و نمايش در 100 نقطه در 48 كشور دنيا و چاپ 200 هزار پوستر از فعاليت‌هاي ديگر موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي در دهه كرامت رضوي است.
ثابت‌نيا با بیان اینکه برخی از برنامه‌های موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي در دهه کرامت از ماه‌ها قبل از شروع این ایام، طراحي و دنبال شده است، عنوان كرد: اين موسسه برنامه‌هاي فرهنگي-هنري متنوعي را براي گروه‌هاي نوجوانان، جوانان، دانش‌آموزان و دانشجويان در نظر گرفته است.
گفتني است موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي در كنار توليد آثار هنري فاخر و ايجاد خلاقيت، ‌نوانديشي و نوآوري در هنر اسلامي و ايراني، ارايه تابلوهاي هنري نفيس در حوزه هنرهاي تجسمي به قلم و دست هنرمندان برگزيده كشور و توليد محصولات هنري و فرهنگي از نمونه آثار، تصاوير و نمادهاي حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را در دستور كار خود دارد.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۵