سومین اثر از کارگاه فیلم کوتاه کیومرث پور احمد کلید خورد

 سومین اثر از کارگاه فیلم کوتاه کیومرث پور احمد کلید خورد

کارگاه فیلم کوتاه کیومرث پوراحمد که از ابتدای هفته گذشته وارد مرحله تولید آثار شده بود، اکنون در میانه راه قرار دارد و ساخت سومین اثر را کلید زده است.

این کارگاه که به همت مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی از ابتدای اردیبهشت ماه جاری کار خود را آغاز کرده است، زیر نظر کیومرث پوراحمد – فیلم ساز برجسته کشور- به عنوان استاد و مدرس این دوره برگزار می شود و جمعی از سینماگران و کارگردانان نسل نو خراسان با راهنمایی این کارگردان پیشکسوت، به ساخت آثاری در عرصه فیلم کوتاه می پردازند.

در ده روز گذشته فیلمبرداری دو اثر به پایان رسیده و مراحل تولید سومین فیلم کوتاه از دیروز آغاز شده است.
ویژگی منحصر بفرد این کارگاه حضور کیومرث پوراحمد در تمام مراحل کار از ابتدا تا تا انتهای ساخت و تولید آثار است که امکان کسب تجربه از کارگردانی در این سطح را برای سینماگران جوان فراهم می آورد.
در همین راستا کوشش شده است مراحل تولید آثار به صورت گروهی انجام گیرد که از نمونه های این همکاری می توان به نگارش فیلمنامة اولین اثر این کارگاه اشاره کرد که به صورت گروهی توسط تعدادی از اعضای حاضر در کارگاه به انجام رسیده است. این فیلم کوتاه که "چند شاخه گل" نام دارد توسط محمود محمدیان کارگردانی شده است.

اثر دیگر با نام "چمدان" به نویسندگی مهدی سیم ریز و کارگردانی مشترک داوود رحمانی و مهدی سیم ریز مرحله فیلمبرداری را پشت سر گذاشته است و هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد.
سومین محصول کارگاه فیلم کوتاه، به کارگردانی حسین شریفی نژاد از روز گذشته، 28 اردیبهشت ماه آغاز شده است و اکنون نیز ادامه دارد.

گفتنی است آثار تولید شده در این کارگاه، عمدتا به مضامین اخلاقی ، اجتماعی و دینی می پردازند و فرایند ساخت آنها از مرحله پیش تولید، تولید، تدوین و سایر امور زیر نظر کیومرث پوراحمد انجام می گیرد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۹