طراح هشتمين پوستر ميلاد حضرت رضا(ع): هرسال طرح پوستر ميلاد امام رضا(ع) با دلم گره مي‌خورد

 طراح هشتمين پوستر ميلاد حضرت رضا(ع): هرسال طرح پوستر ميلاد امام رضا(ع) با دلم گره مي‌خورد

هرسال طرح پوستر ميلاد امام رضا(ع) با دلم گره مي‌خورد. اين جمله را كه بر زبانش جاري مي‌كند، شور و شوق در صدايش موج مي‌زند. امسال هشتمين سالي است كه پوستر ميلاد امام رضا(ع) به دست او طراحي شده.
استاد مسعود نجابتي یکی از هنرمندان پرکار و فعال در عرصه‌ي گرافیک معاصر ایران است كه بيش از دو دهه از عمرش را صرف توليد آثار گرافيكي كرده است.
او مي‌گويد: توفيقي نصيبم شده تا ارادت خود را به امام رضا(ع) در قالب طرح‌ها و نوشته‌ها ابراز كنم.
نجابتي با تاكيد بر اينكه موفقيت خود را حاصل عنايت و لطف حضرت رضا(ع) مي‌داند، اضافه مي‌كند: بی شک بدون مدد و عنایت  طی این مسیر و خلق اثر ممکن نیست و کسب این توفیقات در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب حاصل توسل به امام رضا(ع) است.
وي با بيان اينكه هرسال در ايام ماه مبارك رضوان كار طراحي پوستر ميلاد را انجام مي‌دهد، اضافه مي‌كند: پوستر امسال برگرفته از خط كتيبه كوفي تزئيني مسجد جامع قزوين است كه با تكنيك افست به چاپ رسيده است.
او با بيان اينكه طراحي پوستر ميلاد امام رضا(ع) را در بازه زماني 20 روزه به پايان رسانده، درباره اين پوستر مي‌افزايد: پوستر امسال به عبارت «يا امام رئوف» و حديثي از امام رضا(ع) با مضمون زيارت اين حضرت مزين شده است كه با طلاكوبي بر روي اين پوستر فاخر نقش بسته است.
وي درباره پوسترهاي‌ سال‌هاي گذشته مي‌گويد: سال‌هاي گذشته نيز عباراتي هم‌چون « شمس الشموس»، «يا عالم آل محمد» و صلوات خاصه حضرت رضا(ع) را براي تزئين پوستر ميلاد امام رضا(ع) انتخاب كرده‌ام.
اين هنرمند برجسته كه نامش در بين هنرمندان عرصه خوشنويسي و گرافيك مي‌درخشد، بيان مي‌كند: اين پوستر و هفت پوستر ميلاد امام رضا(ع) در سال‌هاي گذشته را به سفارش موسسه آفرينش‌هاي آستان قدس رضوي طراحي كرده‌ام.
نجابتي كه فارغ‌التحصيل كارشناسي ارشد رشته گرافيك از دانشگاه هنر است، با اشاره به اينكه 10 سال است با موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي همكاري مي‌كند، ادامه مي‌دهد: اين موسسه هنري اقدامات ارزنده‌اي را به جامعه هنري به ويژه در زمينه ترويج هنرهاي ايراني اسلامي ارائه مي‌كند.
تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۹