آلبوم صوتی حضرت نور تولید شد

 آلبوم صوتی حضرت نور تولید شد

آلبوم صوتی حضرت نور با همکاری جمعی از هنرمندان مطرح کشور به تولید رسید.
هنرمندان همواره از جلوه‌های مختلف هنری برای ابراز و اعلام ارادت خود به ساحت اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) بهره جسته‌اند. این علاقه گاه در خوشنویسی آیات و احادیث نمود می‌یابد و گاه در کاشی‌کاری و آیینه‌کاری مضاجع شریف ائمه اطهار (ع). گاه نقشی می‌شود بر پرده نقاش و گاه آوا و نوایی در ثنا و رسای این خاندان نور.
موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، تلاش داشته است تا با تولید آثار آوایی با موضوع مدح و ثنای حضرت رضا (ع) علاوه بر تولید محصولات هنری، به هدایت و تولید آثار موسیقیایی فاخر و اصیل در این راستا کمک نماید و تولید آلبوم صوتی حضرت نور جدیدترین محصول موسسه در این راستا به‌حساب می‌آید.
آلبوم حضرت نور 8 قطعه و در مجموعه 40 دقیقه موسیقی است که بر اشعاری از شاعران مطرح کشور ازجمله سعید بیابانکی، مصطفی محدثی خراسانی، مهری حیدری، امین شیرازی و... ساخته‌شده است.
شایان توجه است در این اثر که با اجرای جمع کثیری از نوازندگان مطرح ارکستر سمفونیک کشور اجرا و ضبط‌شده از صدای علیرضا افتخاری، عبدالحسین مختاباد، حجت اشرف‌زاده، جمشید عزیز خوانی،‌مجید اخشابی و ودود مؤذن‌زاده اردبیلی استفاده‌شده است.
لازم به ذکر است این آثار با اجرا و ساخت تصویرسازی همراه شده و در ایام دهه کرامت و میلاد حضرت ثامن‌الحجج (ع) رونمایی خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۲۶