سخنران دومین نشست تخصصی "جاده ای به آسمان" مطرح کرد؛ دعا برای فرزندان بزرگترین میراث والدین است

 سخنران دومین نشست تخصصی "جاده ای به آسمان" مطرح کرد؛ دعا برای فرزندان بزرگترین میراث والدین است


استاد حوزه علمیه گفت: درماه رمضان دعای مومنین مستجاب است وبزرگترین میراثی را که والدین برای فرزندانشان می گذارند دعا برای عاقبت بخیری آنهاست.
به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) حجت الاسلام والمسلمین پیشنمازی در دومین نشست تخصصی "جاده ای به آسمان" با حضور والدین هنرجویان نوجوان مشهدی وهمزمان با ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، خاطر نشان کرد:پدران ومادر ها باید بدانند مهم نیست تعداد بیشتری فرزند داشته باشیم مهم این است که اگر حتی یک فرزند هم داریم تربیت صحیحی را بکار برده باشیم.
وی افزود: همان طور که پیامبر اکرم (ص) فرمودند ماه رمضان برای روزه گرفتن ودر کنار قرآن نشستن وتلاوت کردن آن است، پس همراه با فرزندانمان میتوانیم این دو مسئله پر اهمیت را در نظر بگیریم ومرحله عمل آن را هم با بهترین وجه ممکن داشته باشیم.
حجت الاسلام پیشنمازی با تاکید بر اینکه آینده سازان جامعه را مادران واقعی تربیت می کنند یاد آور شد: تربیت رمز هایی دارد که فقط وفقط به دست مادران وپدران فرهیخته قفل گشایی می شود ومادرانی که تو انسته اند این رمز را پیدا کنند، می بینید که فرزندانی سالم ومفید را تحویل جامعه می دهند.
استاد حوزه علمیه افراط وتفریط را در امر تربیت یک پرتگاه بزرگ هلاکت گاه قطعی نظام خانواده برشمرد وتصریح کرد: گاهی اوقات آنقدر فرزندان در خانواده ها احترام می شوند که فرزند گمان می برد که پدر ومادر باید به او احترام بگذارند نه او به پدر ومادر ، وگاهی هم آنقدر فرزندان در خانواده ها محدود می شوند که به سراغ دوستان ناباب می روند وسر از معضلات وبزهکاری ها در می آوردند واگر بخواهیم مقصر را در این امور پیدا کنیم، والدین متهم ردیف اول خواهند بود .
وی ساختن جهنم را اعمال خود انسان ها دانست و گفت: وقتی پدر ومادری به فکر تربیت فرزندان خود نباشند طبیعتا فرزندان مشکلات فراوانی برای خود وجامعه به وجود خواهند آورد واین خود می تواند یک گناه بزرگ محسوب شود وباعث ایجاد آتش برای والدین در قیامت باشد.
سخنران این نشست مهمترین وظیفه والدین را مراقبت در رفتار فردی واجتماعی در مقابل فرزندان برشمرد وبی بند وباری فرهنگی را یکی از محصولات عدم این مراقبت ها دانست.

 

تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۲۶