آوای خوش «ربنا» با قلم خوشنویسان برجسته استان

 آوای خوش «ربنا» با قلم خوشنویسان برجسته استان

مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی عنوان کرد: همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) ویژه برنامه خوشنویسی آیات قرآن کریم با عنوان «ربّنا» با حضور هنرمندان مطرح خوشنویسی در نگارخانه رضوان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، علی ثابت نیا با اعلام این خبر گفت: در این مراسم که با حضور 20 خوشنویس مطرح برگزار خواهد شد، آیات منتخب قرآن که دارای کلمه «ربّنا» است، به شکلی زیبا و هنرمندانه کتابت می شود.

وی افزود : این آثار در اقلام کتابت تا کتیبه و در شاخه های نستعلیق، ثلث، کوفی، شکسته نستعلیق، نسخ و نقاشی خط در ابعاد مختلف تحریر می شود.

ثابت نیا در خصوص اهداف این گردهمایی هنری اظهار داشت: از آنجایی که هنرمندان این هنر قدسی همواره کوشیده اند با خوشنویسی کلام وحی، ارادت و اخلاص عملی خود را به ظهور برسانند، موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی نیز در راستای ترویج فرهنگ قرآنی با زبان هنر اقدام به برگزاری چنین برنامه های هنری می کند.

شایان ذکر است؛ این برنامه یکم مردادماه سال جاری بعد از اذان مغرب و عشاء در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۲/۴/۳۱