با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و رادیو زیارت صورت می‌گیرد؛ برنامه‌ریزی در راستای تولید برنامه رادیویی مشترک با محوریت «مکتب هنر رضوی»

 با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و رادیو زیارت صورت می‌گیرد؛ برنامه‌ریزی در راستای تولید برنامه رادیویی مشترک با محوریت «مکتب هنر رضوی»

نخستین جلسه همکاری مشترک میان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و رادیو زیارت به منظور برنامه‌ریزی و ساخت برنامه رادیویی با محوریت «مکتب هنر رضوی» برگزار شد.

این جلسه هم‌اندیشی با حضور امیرمهدی حکیمی مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، هادی افشار صفوی مدیر رادیو سراسری زیارت، محمد جواد استادی مشاور مدیرعامل مؤسسه و برخی از مدیران رادیو زیارت صبح شنبه 22 مهرماه در محل این مؤسسه در مشهدمقدس برپا شد.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: این جلسه با هدف گفت‌وگو در خصوص انجام همکاری‌های مشترک بین این مؤسسه و رادیو زیارت و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های این رادیو در تولید برنامه‌هایی که علاوه بر فضای رادیویی، قابلیت ضبط تصویری نیز دارد و می‌توان از آن‌ها برای انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های مختلف صدا و سیما استفاده کرد، انجام شد.
حکیمی ادامه داد: این مؤسسه در تلاش است در جلسات مستمر بعدی با مسئولان رادیو زیارت به برنامه‌ای در ذیل مکتب هنر رضوی برسد و بتواند به ابعاد مختلف این مکتب و جایگاه آن و همچنین نقش هنر در ارتقای زیارت بپردازد.
 

امتداد زیارت در زندگی مردم به کمک هنر

وی تصریح کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ذیل مکتب هنر رضوی پیگیر مسئله زیارت است تا بتواند مردم را با زبان هنر به حضرت رضا(ع) متصل کند. رادیو زیارت نیز در فضای رسانه ملی جایگاه ویژه‌ای در گسترش مفهوم زیارت و پیوند مردم در جای جای ایران با مسئله زیارت و حضرت رضا(ع) دارد.
حکیمی با اشاره به این‌که رادیو زیارت در دوران قبل از شیوع بیماری کرونا نیز در برنامه‌های خود‌ به فضای هنر در حرم مطهر پرداخته است، گفت: با آغاز این همکاری مشترک درصدد تولید برنامه‌های جدید هنری در ذیل مکتب هنر رضوی در قالب‌های مختلف هستیم. از این رو، این دو مجموعه قرار است کلیات قالب‌هایی که امکان همکاری مشترک وجود دارد را بررسی و به صورت طرح اولیه در جلسات بعدی مطرح کنند.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بیان کرد: در بخش‌ها و قالب‌های مختلف این برنامه‌های هنری با صاحبنظران، استادان دانشگاه‌ها و چهره‌های برجسته کشور گفت‌وگوهایی خواهیم داشت.
وی افزود: همچنین در این برنامه‌های رادیویی به حوزه‌ها و منظرهای گوناگون از جمله مباحث هنر رضوی، اصلاح مصرف فرهنگی، تربیت هنرمندان، مباحث نظری هنر، بازشناسی تاریخ هنر در حرم مطهر رضوی و... با حضور کارشناسان مربوطه پرداخته می‌شود و در بین این گفت‌وگوها، آثار هنری مرتبط نیز پخش خواهد شد.

تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۲۳