به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ تشرف گروه اهوازی برگزیده مسابقه تلویزیونی سرود «همآهنگ» به بارگاه ملکوتی رضوی

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ تشرف گروه اهوازی برگزیده مسابقه تلویزیونی سرود «همآهنگ» به بارگاه ملکوتی رضوی


در ادامه میزبانی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از گروه‌های سرود برگزیده مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» در مشهدمقدس، گروه سرود «زهرائیون» از اهواز به بارگاه ملکوتی رضوی مشرف شد.

مهدی شریفی کارشناس مسئول هنرهای دیداری، شنیداری  مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در خصوص جزئیات این خبر اظهار کرد: این مؤسسه با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مسابقه تلویزیونی سرود همآهنگ، در قالب برگزاری اردوهای دو روزه میزبان 5 گروه سرود برگزیده این مسابقه استعدادیابی سرود در سال جاری در مشهدمقدس است.
وی افزود: گروه سرود زهرائیون از اهواز در دومین اردو در روزهای20 و 21 مهرماه میهمان این مؤسسه در مشهد شدند و از برنامه‌های حرم‌گردی، بازدید از موزه‌های مختلف آستان قدس رضوی و پذیرایی در مهمانسرای حضرت رضا(ع) بهره‌مند شدند.
شریفی ادامه داد: همچنین برای اعضای این گروه برگزیده شرایط خدمت افتخاری در یکی از چایخانه‌های حرم مطهر  حضرت رضا(ع) فراهم شد.
شریفی افزود: تمام هزینه سفر، تهیه بلیط و اسکان این گروه‌ سرود را مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برعهده دارد.
وی با اشاره به این‌که در نخستین اردو، گروه سرود «آوای بصیرت» از قائمشهر به عنوان گروه سرود برتر مسابقه تلویزیونی همآهنگ در شهریورماه میهمان این مؤسسه در مشهد شده بودند، گفت: 3 گروه‌ برگزیده دیگر این مسابقه نیز در قالب برگزاری اردوهای مشابه در سال جاری به نوبت به زیارت حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.
شریفی بیان کرد: همآهنگ، برنامه ملی استعدادیابی در حوزه سرود و دریچه‌ای جدید به سرود و موسیقی با هدف ارتقای سطح کیفی تولیدات سرود در کشور است که امسال از شبکه‌های افق و نسیم به روی آنتن رفت.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه بر این‌که در حوزه‌های گوناگون هنری با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت می‌کند، در برگزاری برنامه‌های متنوع هنری و ادبی در ادوار مختلف با نهادهای فرهنگی کشور همکاری دارد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۲۲