همزمان با روز جهانی کودک صورت گرفت؛اجرای نمایش «فرشته باران» ویژه کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد

 همزمان با روز جهانی کودک صورت گرفت؛اجرای نمایش «فرشته باران» ویژه کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد


همزمان با روز جهانی کودک، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، نمایش «فرشته باران» ویژه کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری خواجه‌ربیع مشهد به روی صحنه رفت.

جواد براتی مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) در این خصوص  اظهار کرد: این نمایش با هدف گرامی‌داشت روز ملی کودک با موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب با نگاهی به روایت نماز باران امام رضا(ع)، با حضور جمعی از کودکان منطقه خواجه‌ربیع مشهد یکشنبه ۱۶ مهرماه در سه نوبت در محل آمفی تئاتر مجتمع اجرا شد.
وی با بیان این‌که تیمی 13 نفره از جمله کودکان 10 تا 15 ساله هنرجوی کلاس‌های آموزشی مجتمع امام خمینی(ره) در اجرای نمایش فرشته باران مشارکت داشتند، افزود: این نمایش به نویسندگی و کارگردانی فهیمه اسدیان مدرس دوره آموزشی نمایش مجتمع که از جمله هنرجویان آن در گذشته نیز بوده است، به روی صحنه رفت.
براتی ادامه داد: گروه‌هایی از نونهالان و دانش‌آموزان دوره پیش‌دبستانی و کلاس‌های اول تا سوم دبستان از مهدکودک‌ها و مدارس در دو نوبت در شیفت صبح و یک نوبت در شیفت بعدازظهر به مدت 40 دقیقه مخاطب این نمایش بودند.
وی تصریح کرد: در این برنامه تلاش شد مخاطبان کودک حاضر در مجتمع امام خمینی(ره) از دریچه نمایش با تأکید بر آیه ۳۱ سوره اعراف؛ «... وكُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُسْرِفِين؛ بخورید و بیاشامید ولی اسراف نکنید» و روایت نماز باران امام هشتم(ع)، با اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب آشنا شوند که مورد استقبال آنان نیز قرار گرفت.
 

بهره‌گیری از ظرفیت هنرجویان دوره‌های آموزشی مجتمع

مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی هنری متنوع و مستمر توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برای کودکان و نوجوانان در این مجتمع گفت: در حال حاضر دوره آموزشی نمایش نیز برای علاقه‌مندان در حال برگزاری است چنان‌که جمعی از هنرجویان مجتمع، آموخته‌های خود را در این کلاس‌ها با اجرای نمایش فرشته باران به منصه ظهور رساندند.
این خبر حاکی است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال به ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شود.
شایان ذکر است، مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) با هدف ارائه خدمات فرهنگی هنری به مردم منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع مشهد توسط آستان قدس رضوی در خیابان خواجه‌ربیع 25 بنا نهاده شده و در سال‌های گذشته نیز میزبان برنامه‌های متنوع از جمله ویژه برنامه‌های جذاب برای کودکان بوده است.

تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۱۷