پوستر و موشن پوستر «حیاتنا الحسین(ع)» ویژه اربعین تولید شد

  پوستر و موشن پوستر «حیاتنا الحسین(ع)» ویژه اربعین تولید شد


در آستانه اربعین حسینی، پوستر و موشن پوستر «حیاتُنا الحسین(ع)» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شد.

 این پوستر در راستای بزرگداشت ایام اربعین حسینی توسط مرجان جلالی کارشناس گرافیک مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی طراحی شده است. مهدی عظیما کارشناس واحد هنرهای دیداری و شنیداری این مؤسسه نیز موشن پوستر آن را تهیه کرده است.
 
پوستری به خط کوفی مغربی
مرجان جلالی در خصوص نقوش و عبارات بکار رفته در پوستر حیاتنا الحسین(ع) اظهار کرد: در تایپوگرافی این پوستر از خط کوفی مغربی استفاده شده است. بیت شعر «زندگی‌بخش و زندگی است حسین(ع)   روح آزاد بندگی است حسین(ع)» که در بخش پایینی پوستر ذکر شده نیز توسط علی اصغر دلیلی صالح شاعر مشهدی سروده شده است.
این گرافیست و طراح پوستر افزود: نقش سرو سبزرنگ در میانه پوستر روایتگر مفهوم زندگی در پیوند با مفهوم حیاتنا الحسین(ع) است. خورشید دور اثر نیز بیانگر نور و زندگی است. خط سرخ آن نیز مفهوم شهادت را نشان می‌دهد.
 

چگونگی تهیه موشن پوستر
در ادامه مهدی عظیما نیز بیان کرد: این موشن پوستر با محوریت کلیدواژه «حیاتنا الحسین» با تکنیک تلفیق فضای پوستر و رئال تهیه شده است و بین موسیقی، نریشن و موشن گرافیک آن نیز هماهنگی خاصی وجود دارد. مدت اثر نیز حدود یک دقیقه است.
این کارشناس واحد هنرهای دیداری و شنیداری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: نریشن بکار رفته در این اثر برگرفته از مستند ویژه اربعین با عنوان «پرچم‌های برافراشته» به گویندگی زنده‌یاد چنگیز جلیلوند است. موسیقی این موشن پوستر نیز از موسیقی متن مجموعه تلویزیونی «مردان آنجلس»، ساخته مجید انتظامی گرفته شده است.
این خبر حاکی است، از این پوستر، تعداد محدودی پرچم نیز تهیه شده و در اختیار مراکز وابسته به آستان قدس رضوی و برخی نهادهای دولتی قرار گرفته است. پوستر و موشن پوستر آن نیز در بستر مجازی و رسانه ملی منتشر می‌شود.   
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت کرده و محصولات هنری متنوعی از جمله نماهنگ، پوستر، پادکست، سرود و... در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی تولید می‌کند.

تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۹