مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی: صنایع‌دستی استان سمنان جزئی از سوغات زیارت و سفر به مشهد می‌شود

  مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی: صنایع‌دستی استان سمنان جزئی از سوغات زیارت و سفر به مشهد می‌شود

صنایع‌دستی استان سمنان جزئی از سوغات زیارت و سفر به مشهد می‌شود
مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: صنایع‌دستی استان سمنان جزئی از سوغات زیارت و سفر به مشهد مقدس می‌شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، امیرمهدی حکیمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه و کارگاه های صنایع دستی سمنان گفت: در این سفر دوروزه، بیش از 15 کارگاه تولید صنایع‌دستی و آثار 40 هنرمند بازدید شد و قرارداد خرید و ثبت سفارش‌ها با طرح و ایده‌های نو با محتوای رضوی برای آستان قدس رضوی انجام شد.
مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با اشاره به تنوع فراوان و وجود ظرفیت‌های بالا در تولیدات صنایع‌دستی استان گفت: در بازدیدهایی که از کارگاه‌های شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر انجام شد، در کنار دیگر آثار فاخر از ظریف‌ترین خشت سفالی جهان که  مزین به نام مقدس حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) است بازدید شد که این اثر شاخص قابلیت به نمایش گذاشتن در موزه آستان قدس رضوی را دارد.
امیرمهدی حکیمی با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی حمایت از هنرمندان است، افزود: آستان قدس رضوی به تولیدات منحصربه‌فرد و خاص صنایع‌دستی استان سمنان نگاه بلندمدت و مداوم دارد و ضمن اینکه آن را جزئی از سوغات زیارت و سفر مشهد قرار می‌دهد، از طرح‌ها و ایده‌های نو هنرمندان در خصوص تولید صنایع‌دستی و دست بافته‌هایی با مضمون آستان قدس رضوی استقبال می‌کند.
او گفت: خرید و ثبت سفارش حاصل هماهنگی و همکاری  اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، کانون‌های خدمات رضوی استان سمنان و موسسه آفرینش‌های آستان قدس رضوی است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۴/۱۴