با معرفی برگزیدگان بخش های گوناگون سومین دوسالانه تذهیب های قرآنی در مشهد به کار خود پایان داد

 با معرفی برگزیدگان بخش های گوناگون سومین دوسالانه تذهیب های قرآنی در مشهد به کار خود پایان داد

سومین دوسالانه تذهیب های قرآنی شامگاه گذشته با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف در فرهنگسرای مصلی نژاد مشهد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سومین دوسالانه تذهیب های قرآنی، این جشنواره در حالی سومین دوره خود را پشت سر گذاشت که بیش از 70 درصد جوایز را هنرمندان خانم کسب کردند.
در بخش مقالات که مجموع آثار انتخاب شده به داوری عبدالمجید شریف زاده، محمد حسن حامدی و محمد جواد جدی رسید؛ هیات داوران لوح تقدیر بخش مقالات را برای مقاله مطالعه و بررسی دلایل گسترش دستاوردهای کتاب آرایی ایران در آسیای صغیر به دکتر فرزانه فرخ فر از مشهد و مقاله تذهیب اصیل ترین هنر ایرانی به رضا میرمبین از تهران اهدا کرد.

رتبه سوم بخش مقالات ،لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال برای مقاله بررسی تطبیقی آرایه ها در تذهیب نسخه های دوره تیموری و نقوش گچبری گنبد خانه شیخ احمد جام به مریم خدا محمدی از شیراز تعلق گرفت.

رتبه دوم این بخش همراه با لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال برای مقاله خوشنویسی و تذهیب در کتاب آرایی عهد تیموری با استناد به نفیس ترین نسخ این دوره به حسن محمدی از تهران رسید.
رتبه اول بخش مقالات همراه با تندیس دوسالانه،لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال نیز برای مقاله روزبهان شیرازی،نابغه خط و تذهیب، به کیانوش معتقدی از تهران اهدا شد.
هیات داوران در بخش پایان نامه های دانشجویی، تندیس دوسالانه،لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال را برای پایان نامه مقطع دکترا با موضوع نقش علمی و جایگاه اجتماعی وراقان در تمدن اسلامی از آغاز تا سقوط بغداد، به دکتر مهدی مجتهدی از تهران اهدا کرد.

سید مجتبی حسینی، مجید فدائیان، حسین تنکابنی، رامین مرآتی و رضا مهدوی، داوران بخش های اجرایی جشنواره، دربخش مثنی سازی گل و مرغ،لوح تقدیر جشنواره را به رقیه عزیزی از قزوین و زهرا تندکار از مشهد اهدا کردند.
تندیس دوسالانه ، لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال به سمانه دوستی نیا به عنوان برگزیده این بخش اهدا شد.
در بخش مثنی سازی تذهیب هم هیات داوران لوح تقدیر را به زهرا سادات مشرف، زهرا امینی و زهرا تندکار هر سه از مشهد اهدا کرد.
ریحانه رحمتی و سیده زینب احمدی از مشهد نیز به طور مشترک رتبه اول بخش مثنی سازی تذهیب را همراه با تندیس دوسالانه، لوح تقدیر و مبلغ بیست و پنج میلیون ریال کسب کردند.
در بخش تشعیر، لوح تقدیر به زهرا دوستی از قزوین،سمیه فرشچیان از تهران و ریحانه رحمتی از تهران تعلق گرفت و تندیس دوسالانه، لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال به طور مشترک به سیده فهیمه کاظمی یزدی و افسانه مهدوی از مشهد به عنوان برگزیدگان این بخش اهدا شد.

هیات داوران در بخش گل و بوته- گل و مرغ، لوح تقدیر جشنواره را به فروغ دادخواه از تهران،محبوبه مهدوی و زهرا قندهاری از مشهد اهدا کردند.
رتبه سوم این بخش همراه با لوح تقدیر و مبلغ ده میلیون ریال نیز به طور مشترک به لیلا برزگر یارمحمدی و زهرا مژدکانلو از کرج رسید.
اکرم ضیایی از تهران با دریافت لوح تقدیر و مبلغ پانزده میلیون ریال حائز رتبه دوم شد.
هیات داوران، عطاا... شاکری از مشهد را شایسته رتبه اول دانست و تندیس دوسالانه همراه با لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال را به او اهدا کرد.
در بخش تذهیب، لوح تقدیر جشنواره به فریدون فخری جوقان ،نفسیه امیر احمدی و مولود ساعدی هر سه از تهران اهدا شد.
رتبه سوم،لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال به محمد مرادی از رشت رسید و رتبه دوم این بخش همراه با لوح تقدیر و مبلغ سی میلیون ریال به زهره زمانیان از کرج تعلق گرفت.
هیات داوران در این بخش مریم لبانی مطلق را شایسته کسب رتبه اول دانسته و تندیس دوسالانه، لوح تقدیر و مبلغ چهل میلیون ریال را به او اهدا کرد.
در بخش مجموعه آرایه های قرآن، لوح تقدیر جشنواره به لیلا پورخانی از تهران رسید.

هیات داوران تندیس دوسالانه، لوح تقدیر و مبلغ هفتاد میلیون ریال را به فاطمه منتظری،زهرا سادات مشرف و فهیمه صنعتگر تبریزی از مشهد به عنوان برگزیده این بخش اهدا کردند.

تاريخ: ۱۳۹۱/۸/۲۳