حضور هنرمندان در برنامه «حصن حصین» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) / زیارت هنرمندانه

 حضور هنرمندان در برنامه «حصن حصین» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) / زیارت هنرمندانه

مسئول مکتب هنر رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: سیزدهمین برنامه حصن حصین؛ هم‌نویسی آیات و روایات به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت با حضور 42 هنرمند مطرح کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رواق دارالمرحمه حرم مطهر اجرا شد.

جواد براتی ادامه داد: هنرمندانی در رشته‌های خوش‌نویسی(نستعلیق، شکسته نستعلیق و ثلث)، نگارگری و تذهیب در این برنامه حضور داشتند و آثار ارزشمندی را با محوریت القاب و اشعار مرتبط با حضرت ثامن‌الحجج(ع) در مدت حدود دو ساعت خلق کردند.

وی با تأکید بر اینکه هنرمندانی در درجه فوق ممتاز تا استادی، از مشهد و کرمان در این ویژه برنامه حضور داشتند، افزود: این هنرمندان با حضور در فضای قدسی حرم مطهر رضوی و خلق آثار هنری، عرض ارادت خالصانه خود را به بارگاه آسمانی امام رضا(ع) در دهه کرامت نشان دادند و از جایگاه معنوی این امام همام مدد جستند.

مسئول مکتب هنر رضوان با اشاره به عدم امکان حضور مخاطبان در برنامه حصن حصین به دلیل شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: آثار خلق شده در این ویژه‌ برنامه به جمعی از زائران اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه حصن حصین به همت مکتب هنر رضوان در مناسبت‌های مختلف به ویژه اعیاد مذهبی برگزار می‌شود، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های این مرکز آموزشی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی را در رشته‌های گوناگون از طریق مراجعه به صفحه اینستاگرام آن به نشانی rezvan_artschool@ دنبال کنند.

تاريخ: ۱۴۰۰/۴/۱