به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد؛ انتشار پوئم سمفونی رضوی «تمام راه باران» در بستر مجازی

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد؛ انتشار پوئم سمفونی رضوی «تمام راه باران» در بستر مجازی

پوئم سمفونی، نوعی از موسیقی است که روایتگر یک داستان بوده و بدون دیدن تصویر، می تواند درک و حس مخاطبان را با داستان مانوس کند.
پوئم سمفونی «تمام راه باران» نیز با مضامین امام رضایی و محوریت موضوعی نقاره‌‌‌خانه با بهره‌گیری از تصویرهای آرشیوی از حرم مطهر رضوی در سال 1400 همچون صحن انقلاب اسلامی، گنبد و گلدسته‌های طلایی و نقاره‌زنی حرم مطهر در مدت نزدیک به 6 دقیقه تهیه شده است و گوشه‌ای از عرض ارادت زائران و مجاوران به ساحت نورانی امام هشتم(ع) را در دوران مقابله با بیماری کرونا نشان می‌دهد.
سید حمیدرضا برقعی شاعر و اجرای پوئم سمفونی «تمام راه باران»، امیرحسین سمیعی آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی اثر و مهدی سرگلزایی تدوینگری آن را بر عهده داشتند.
مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی امسال درصدد آن است تا آثاری حرفه‌ای، فاخر و باکیفیت‌تر از گذشته با مضامین ملی و مذهبی به ویژه امام رضایی(ع) در قالب‌های مستند، نمایش‌های آیینی- مذهبی ویژه بزرگسالان، پادکست، فیلم کوتاه، کتاب صوتی، سرودهای فاخر آوای رضوان و... با توجه به اهمیت نقش رسانه و ظرفیت‌های فضای مجازی در ترویج هر چه بیشتر آموزه‌های رضوی در جامعه تولید کند.
آثار متنوع هنری مانند فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند، تئاتر تلویزیونی، پویانمایی‌های کوتاه و سینمایی و نماهنگ در راستای اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی - ایرانی به ‌ویژه سیره ائمه اطهار(ع) به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادوار گوناگون تولید و در شبکه‌های ملی یا بستر مجازی پخش شده است. هنردوستان می‌توانند منتخبی از کلیپ‌های تولید شده توسط این مؤسسه را با مراجعه به صفحه اینستاگرام آن به نشانی aqart.ir@ تماشا کنند.

تاريخ: ۱۴۰۰/۱/۱۵