در آستانه میلاد حضرت فاطمه(س) نمایشگاه نقاشی «آوای درون» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

 در آستانه میلاد حضرت فاطمه(س) نمایشگاه نقاشی «آوای درون» در نگارخانه رضوان گشایش یافت
در آستانه میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن، نمایشگاه نقاشی انفرادی اسماء نجفی با عنوان «آوای درون» با موضوع زنان افغانستان در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت.
اسماء نجفی، بانوی جوان مشهدی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه «آوای درون» در نگارخانه رضوان ابراز کرد: حدود 50 اثر نقاشی با تکنیک رنگ روغن که در پنج سال اخیر با دو سبک رئالیسم و امپرسیونیسم در ابعاد مختلف خلق کرده‌ام، با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در این نمایشگاه در معرض دید هنردوستان گذاشته شده است.
وی با اشاره به نمایش آثارش در سال‌های گذشته در هشت نمایشگاه گروهی در مشهد و تهران ادامه داد: نمایشگاه «آوای درون»، نخستین نمایشگاه انفرادی‌ام محسوب می‌شود که 70 درصد تابلوهای آن مرتبط با موضوع زنان افغانستان و روایتگر گوشه‌ای از درد و رنج آنان است.
نجفی با تأکید بر اینکه نمایشگاه‌های انفرادی موضوعی حس و حال یک هنرمند را نشان می‌دهد، گفت: زاده مشهد و ایران هستم و تا کنون به کشور مادری‌ام افغانستان سفر نکرده‌ام، اما با توجه به تحقیق و بررسی درباره‌ افغانستان و زندگی مردم به ویژه زنان آن، توانستم این آثار را خلق کنم.
وی با اشاره بر اینکه از سال 1389 فراگیری رشته نقاشی و مبانی آن را آغاز کرده است، افزود: از سال 1392 به صورت حرفه‌ای در این رشته فعالیت و حتی تدریس هم می‌کنم و شاهد حضور خوب بانوان در رشته نقاشی با وجود برخی از مشکلات اقتصادی در سال‌های اخیر بوده‌ام.
این بانوی هنرمند درباره ظرفیت‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: نگارخانه رضوان این مؤسسه فضای مناسبی برای برگزاری نمایشگاه‌های هنری مختلف دارد چنان که همواره شاهد برپایی نمایشگاه‌های خوبی در آن بوده‌ام.
لازم به ذکر است، علاقه‌مندان همه روزه تا 16 بهمن 1399، از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوران مقابله با بیماری کرونا می‌توانند از نمایشگاه نقاشی «آوای درون» در نگارخانه رضوان به نشانی مشهد، کوهسنگی 17، شماره 16 دیدن کنند.
.
تاريخ: ۱۳۹۹/۱۱/۱۲