رییس مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، عنوان کرد ؛ «حصان» جشنواره‌ای برای استفاده از هنر در ترویج حجاب

 رییس مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، عنوان کرد ؛ «حصان» جشنواره‌ای برای استفاده از هنر در ترویج حجاب

فاطمه دژبرد؛ رییس مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاه «حَصان» در گفت‌وگو با روابط عمومی گفت: فراخوان جشنواره «حصان» توسط مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی طراحی و با هدف ترویج و تبلیغ پوشش عفیفانه با استفاده از آثار هنری اجرا شد.

 وی با بیان اینکه «حَصان» در لغت به معنای مروارید، زن پارسا و باعفت است و حروف آن می‌تواند تداعی‌کننده شعار «حجاب، صیانت از نجابت» باشد، تصریح کرد: تولید آثار هنری خلاقانه و الهام‌بخش با موضوع آداب زیارت و پوشش زائران گامی موثر در نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه است.

 دژبرد به تصویر کشیدن فلسفه حجاب عفیفانه و شاخص‌های آن به عنوان یکی از آداب زیارت در قالب هنر را یکی از محورهای جشنواره حصان برشمرد و گفت: ارج نهادن به حجاب قومیت ها (مناطق و اقوام داخل و خارج)، زیارت و آداب حضور عفیفانه در محضر امام رئوف(ع) از دیگر پیام های این جشنواره بود.

وی حمایت از تولید و انتشار آثار برتر را از مزایای جشنواره حصان برای هنرمندان برشمرد و افزود: آثار منتخب و برگزیده موشن گرافیک و پوستر این جشنواره، از طریق ابزارهای مختلف رسانه‌ای نیز منتشر خواهد شد.

یاد آوری می شود: پس از نشر فراخوان جشنواره حصان؛ دریافت آثار ازخرداد سال۱۳۹۹ صورت گرفت و داوری آثار از یکم تیرماه آغاز شد. برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده و تجلیل از برگزیدگان این فراخوان در روز های پایانی هفته عفاف و حجاب  سال جاری برگزار شد.

تاريخ: ۱۳۹۹/۴/۳۰