از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، محصولات چندرسانه‌ای ویژه شهادت امام علی(ع) منتشر شد

 از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، محصولات چندرسانه‌ای ویژه شهادت امام علی(ع) منتشر شد

به گزارش روابط عمومی، نماهنگ «اول مظلوم» به منظور بزرگداشت سالروز شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) و گرامی‌داشت یاد شهدا با اجرای گروه‌های نوجوان آوای رضوان در حرم مطهر رضوی در مدت حدود چهار دقیقه تولید و شب گذشته از شبکه‌های مجازی این مؤسسه منتشر شد.

شعر این اثر را محمدجواد غفورزاده(شفق) سروده و ملودی آن را میلاد قنبری تنظیم کرده است. محمدعلی چمی‌گو، سید مجتبی ذبیحی و مهدی شریفی نیز به ترتیب تهیه‌کننده، سرپرست گروه و مدیر تولید این نماهنگ هستند.

نماهنگ «صحن گوهرشاد» نیز به دو زبان فارسی و عربی به مناسبت گرامی‌داشت ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر به کارگردانی رضا صحراگرد و با نوای امیر سلیمانی‌پور در مدت بیش از پنج دقیقه تولید و شب گذشته از شبکه‌های مجازی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پخش شد.

محمد جواد امامی و مرتضی آل کثیر به ترتیب شاعران فارسی و عربی این اثر هستند. مجتبی احمدی‌فرد نیز تنظیم‌ ملودی آن را بر عهده دارد. نماهایی از مسجد جامع گوهرشاد، بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) و راز و نیاز مردم در شب‌های قدر در این نماهنگ قابل مشاهده است.

واحد آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در راستای انتقال حال و هوای معنوی ماه مبارک رمضان به‌ویژه لیالی قدر و ایام شهادت امام علی(ع) به شیفتگان ائمه اطهار(ع) در دوران توقف موقت حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی، آثار چندرسانه‌ای متنوعی را تولید و در بستر فضای مجازی منتشر کرده است.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان با مراجعه به صفحه اینستاگرام آوای رضوان به نشانی avaye.rezvan@ و صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir@ می‌توانند کلیپ‌های تصویری این مؤسسه را تماشا کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۲/۲۷