مرحله نهایی داوری نخستین جشنواره "پویانمایی و فیلم نامه هشت" پایان یافت

 مرحله نهایی داوری نخستین جشنواره "پویانمایی و فیلم نامه هشت" پایان یافت
دبیر نخستین جشنواره نخستین جشنواره "پویانمایی و فیلم نامه هشت" که از سوی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و مرکز فرهنگی هنری صبا برگزار می شود، از پایان یافتن مرحله نهایی داوری این جشنواره خبر داد.   
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های آستان قدس رضوی، سید حسین عابدی با اعلام این خبر گفت: مجموع آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره 275 اثر بود که به تفکیک در بخش پویانمایی 200 اثر و در بخش فیلم نامه 75 اثر از سراسر کشور به دست ما رسید.
وی با اشاره به پذیرش 105 و 40 اثر راه یافته در بخش نخست داوری به ترتیب در بخش های پویانمایی و فیلم نامه خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی داوری در بخش پویانمایی 52 اثر قابل نمایش شناخته شده و در بخش فیلم نامه 4 اثر منتخب و 4 اثر قابل تقدیر معرفی شده است.
مدیر عامل موسسه آفرینش های آستان قدس رضوی در خصوص اسامی داوران به تفکیک در دو بخش جشنواره گفت: داوران بخش پویانمایی علیرضا گلپایگانی، وجیه اله فرد مقدم، محمدعلی صفورا، احمد عربانی و امیر دهستانی و داوران بخش فیلم نامه حسن احمدی، محمدابراهیم سلطانی فر و فهمیه کیوان هستند.
عابدی افزود: محورهای این جشنواره در چهار موضوع زندگی و سیره حضرت رضا(علیه السلام)، مشهد وزیارت، موضوعات مذهبی و معناگرا و فیلم های تلویزیونی است.                                     وی از معرفی 4 انیمشین برگزیده به انتخاب تماشاگران و تجلیل از آن در بخش پویانمایی خبر داد و گفت: همچنین از 15 اثر برگزیده با محورهای یادشده به تفکیک در هر بخش 5، 1، 5 و 4 اثر تقدیر می شود.  
یادآور می شود اختتامیه نخستین جشنواره "پویانمایی و فیلم نامه هشت" عصر روز شنبه هشتم آبان ماه ساعت 30/17 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه امام رضا(ع) برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۸