با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی «مکتب هنر رضوان» در سال 99 آغاز شد

 با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی «مکتب هنر رضوان» در سال 99 آغاز شد

جواد براتی در گفت‌وگو با روابط عمومی ابراز کرد: کلاس‌های آموزشی مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در رشته‌های متنوع هنری با حضور استادان و هنرجویان در شرایطی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته، از شنبه سیزدهم اردیبهشت‌ 99 در مشهد مقدس شروع شد.
وی ادامه داد: مکتب هنر رضوان برای استادان دوره‌های آموزشی خود، ملزومات بهداشتی مانند ماسک و دستکش تهیه کرده و با تمامی هنرجویان حاضر در این دوره‌ها هماهنگی‌های لازم را برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس‌ها و استفاده از ماسک و دستکش به عمل آورده است.
مسئول مکتب هنر رضوان با اشاره به دسترسی مراجعان به مایع ضد عفونی‌کننده در محیط مکتب هنر رضوان افزود: هر کلاس آموزشی نیز با تعداد محدودی هنرجو نسبت به سال‌های گذشته‌(حداکثر چهار نفر) برگزار می‌شود که با توجه به فضای بزرگ کلاس‌های این مرکز آموزشی، فاصله‌‌گذاری اجتماعی نیز در آن‌ها به خوبی رعایت شده است.
براتی گفت: همچنین مکتب هنر رضوان با بهره‌گیری از دستگاه ویژوالایزر(visualizer) شرایطی را برای هنرجویان خود فراهم کرده تا آنان بتوانند تصویر چگونگی کار مدرس را بدون نقض فاصله‌گذاری اجتماعی بر روی پرده نمایش کلاس ببینند.
وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی متنوعی در گستره هنرهای اسلامی- ایرانی با حضور استادان برجسته در رشته‌های خوش‌نویسی(نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث و...) در سطوح مبتدی تا ممتاز، نقاشی‌خط، تذهیب، نگارگری، گل و مرغ و... در این مرکز برگزار می‌شود.
براتی تصریح کرد: مکتب هنر رضوان از برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی خود در رشته‌های گوناگون هنری زیر نظر استادان طراز اول کشور در سال‌های گذشته نیز بالغ بر 50 حلقه فیلم‌ آموزشی تهیه کرده است که این فیلم‌ها در قالب لوح فشرده به صورت حضوری یا ارسال از طریق پست در اختیار علاقه‌مندان در اقصی نقاط کشور گذاشته می‌شود.
وی به برگزاری ویژه برنامه خوش‌نویسی «کتابت بندگی» زیر نظر مکتب هنر رضوان با حضور هشت استاد برجسته از ابتدای هفته جاری در هشت شب اشاره کرد و گفت: همچنین پخش زنده کارگاه آموزشی مجازی «تکنیک‌های نقاشی‌خط» با حضور علیرضا بهدانی هنرمند برجسته مشهدی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در ساعت 11 صبح، از دیگر برنامه‌های ویژه ماه رمضان این مرکز آموزشی هنری است.
مسئول مکتب هنر رضوان افزود: اهل هنر می‌توانند این برنامه‌ها را از طریق صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir@ و صفحه اینستاگرام مکتب هنر رضوان به نشانی  rezvan_artschool@ دنبال کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۲/۲۰