هم‌زمان با ماه مبارک رمضان رقم خورد؛ استقبال پرشور مخاطبان از کارگاه آموزشی مجازی «تکنیک‌های نقاشی‌خط»

 هم‌زمان با ماه مبارک رمضان رقم خورد؛ استقبال پرشور مخاطبان از کارگاه آموزشی مجازی «تکنیک‌های نقاشی‌خط»

به گزارش روابط عمومی، این کارگاه آموزشی با حضور علیرضا بهدانی هنرمند و مدرس برجسته خراسانی از یکشنبه هفتم اردیبهشت 99 آغاز شده است و در ماه پرفضیلت رمضان، در روزهای یکشنبه و چهارشنبه، از ساعت 11 صبح در مدت یک ساعت به صورت پخش زنده (live)برگزار می‌شود و علاقه‌مندان از طریق اینستاگرام می‌توانند به صورت مجازی در آن شرکت کنند.
مدرس این کارگاه آموزشی بیان کرد: در حال حاضر سه جلسه از کارگاه با محوریت آموزش تکنیک‌های «اسکراچ»، «ورق طلا» و «رنگه‌نویسی» برپا شده است و جلسه چهارم آن نیز با محوریت تکنیک «برجسته‌سازی» 17 اردیبهشت‌ ماه برگزار خواهد شد.
علیرضا بهدانی با اشاره به سابقه 30 سال فعالیت هنری خود در رشته‌های نقاشی، نگارگری و خوش‌نویسی افزود: در تلاش هستم در این کارگاه که به مناسبت گرامی‌داشت ماه مبارک رمضان و تبرک عدد هشت به نیت امام هشتم در 8 جلسه در حال برگزاری است، ماحصل تجربیات و آموزش‌های 10 سال گذشته خود را در رشته نقاشی‌خط با اخلاص و بی‌پیرایه به عموم هنرمندان و هنردوستان منتقل کنم.
وی با ابراز خرسندی از پیگیری کارگاه مجازی تکنیک‌های نقاشی‌خط خود توسط هنرمندانی از استان‌های مختلف کشور گفت: با توجه به خلق آثار به شکل انتزاعی، عموم مخاطبان حتی بدون فعالیت در رشته‌های خوش‌نویسی و نقاشی می‌توانند از مباحث و آموزش‌های این کارگاه استفاده کنند.
بهدانی ادامه داد: در طول هر جلسه در کنار اجرای زنده آثار و ارائه نکات آموزشی مرتبط با هر تکنیک، به پرسش‌های مخاطبان نیز پاسخ می‌دهم. البته پاسخگویی به این پرسش‌ها محدود به یک ساعت اجرای زنده در این کارگاه مکتب هنر رضوان نمی‌شود و شب‌ها نیز با علاقه به سایر پرسش‌های هنرجویان که با انگیزه تکنیک‌های آموزش داده شده را اجرا کردند، در فضای مجازی جواب می‌دهم.
وی با تأکید بر کتابت 55 قرآن در طول فعالیت هنری‌اش ابراز کرد: به عنوان یکی از کارمندان آستان قدس رضوی در برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف هنری به ‌ویژه مناسبت‌های مذهبی شرکت می‌کنم که به طور نمونه می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در برخی شهرها مانند گرگان اشاره کرد.
این هنرمند خراسانی با بیان اینکه تجربه برگزاری چنین کارگاهی را به صورت مجازی در گذشته نداشته است، افزود: اگر چه فضای مجازی امکانات و مزایای برگزاری کارگاه‌های آموزشی حضوری را ندارد، اما بهره‌گیری از آن در شرایط فعلی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مکتب هنر رضوان یک گام مفید به شمار می‌رود.
وی از هنر نقاشی‌خط به‌ عنوان یک رشته هنری پردرآمد در کشور نام برد و گفت: فضای رنگی و گرافیکی موجود در آثار نقاشی‌خط موجب توجه مخاطبان به این رشته شده تا جایی که میزان فروش آثار آن در مقایسه با رشته‌های هنری مشابه بالاتر است.
لازم به ذکر است، دوستداران هنرهای اسلامی- ایرانی می‌توانند برنامه زنده(live) کارگاه آموزشی تکنیک‌های نقاشی‌خط را از طریق صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir@ و صفحه اینستاگرام مکتب هنر رضوان به نشانی  rezvan_artschool@ دنبال کنند.

 

تاريخ: ۱۳۹۹/۲/۱۸