«همسفر با پروانه‌ها» میزبان بچه‌ها شد

 «همسفر با پروانه‌ها» میزبان بچه‌ها شد

طرح بزرگ «همسفر با پروانه‌ها» از 5مهرماه میزبان کودکان و خردسالان مناطق کم‌بضاعت مشهد شد.
مدیر مجتمع امام‌خمینی(ره) مشهد با بیان این مطلب، گفت: پنجم مهر، طرح ترکیبی «همسفر با پروانه‌ها»، باحضور 120نفر از کودکان موسسه خیریه شهید فیاض‌بخش و مهد قرآن کریم آستان قدس رضوی، افتتاح شد.
روح‌الله مهدی‌پناه افزود: در این طرح ترکیبی، داستان‌های مرتبط با امام‌رضا(ع) در قالب دو نمایشگاه تصویری، یک نمایش سایه‌ای، یک کارگاه قصه و عروسک‌گردانی و یک نمایش صحنه‌ای، برای کودکان روایت می‌شود.
وی در توضیح این طرح گفت: در بخش اول این طرح، کودکان با شخصیتی به نام حسین همراه می‌شوند که در رویاهای خود، داستان شهادت امام موسی‌کاظم(ع) و تولد امام‌رضا(ع) را از زبان یک پروانه زیبای خیالی می‌شنود. در ادامه، داستان معروف «گنجشک و مار» که از کرامات امام‌رضا(ع) می‌باشد، در قالب یک نمایش سایه‌ای، برای کودکان روایت می‌شود.
مدیر مجتمع امام‌خمینی(ره) ادامه داد: پس از این بخش، کودکان در کارگاه قصه و عروسک‌گردانی حاضر شده و با شرکت در بخش پازل‌چینی با موضوع رضوی و عروسک‌گردانی دستی، فضای شادی را تجربه می‌کنند.
مهدی‌پناه افزود: دومین بخش از نمایشگاه تصویری، مربوط به داستان ولیعهدی، کرامات و در نهایت شهادت امام‌رضا(ع) به دست مامون است که برای کودکان روایت می‌شود. آخرین بخش این طرح نیز اجرای نمایش صحنه‌ای با موضوع نذریو نیاز در درگاه حضرت ثامن‌الحجج(ع) است که در پایان این بخش، به کودکانی که به سؤال‌های راوی از داستان‌های بازگوشده پاسخ درستی بدهند، جوایزی اهدا می‌شود.
وی در پایان تاکید کرد: این طرح تا پایان مهرماه پذیرای کودکان رده‌های سنی پیش‌دبستانی و دبستانی است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 3هزار کودک از آن بازدید کنند.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۹