کارگاه تولید کلیپ با موضوع «وقف و نذر رضوی» در مشهد برپا شد

 کارگاه تولید کلیپ با موضوع «وقف و نذر رضوی» در مشهد برپا شد

به گزارش روابط عمومی، حجت‌الاسلام مصطفی یوسف‌زاده؛ دبیر دومین جشنواره فیلم بهشت در گفت‌وگو با خبرنگار ما ابراز کرد: این برنامه آموزشی با هدف تولید اثر کارگاهی در این دوره جشنواره با حضور جمعی از هنرمندان مشهدی فعال در حوزه تولید فیلم کوتاه و کلیپ زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی روز گذشته در مکتب هنر رضوان برگزار شد.

وی اضافه کرد: مباحث تئوری و عملی درباره چگونگی ساخت کلیپ حداکثر 200 ثانیه‌ای با مفهوم مذهبی وقف و نذر و رضوی، از ایده‌پردازی تا پرورش ایده‌های برتر، در کنار نمایش کلیپ‌هایی در سطوح کیفی مختلف و بررسی نکات قوت و ضعف آنها از جمله مباحثی بود که توسط سعید نجاتی فیلم‌ساز و مدرس سینمای کشور در این کارگاه مطرح شد.

دبیر دومین جشنواره فیلم بهشت گفت: دبیرخانه دومین جشنواره فیلم بهشت از ایده‌های برتر مطرح شده در این کارگاه پس از تصویب شورای سیاست‌گذاری جشنواره برای تولید کلیپ حمایت خواهد کرد.

یوسف‌زاده از بخش کلیپ به‌عنوان یکی از بخش‌های مسابقه دومین جشنواره فیلم بهشت نام برد و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند در این بخش آثاری با موضوع فرهنگ و سیره رضوی به عنوان محور اصلی جشنواره و همچنین کلیپ مفهومی با موضوع وقف و نذر رضوی با محدودیت زمانی تا 200 ثانیه تولید کنند.

لازم به ذکر است، این جشنواره در راستای اهداف فرهنگی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مبنی بر پاسداری از میراث و هنر ایرانی- اسلامی و ترویج آموزه‌های خاندان رسالت به ویژه فرهنگ رضوی در حال برگزاری است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره جشنواره فیلم بهشت می‌توانند به سایت www.aqart.ir مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲