بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از مجتمع امام خمینی(ره) مشهد

 بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از مجتمع امام خمینی(ره) مشهد

مهدی سیم‌ریز معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: جعفر مروارید به همراه محمدرضا محمدی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید حجت طباطبایی رئیس اداره سینمایی این اداره کل و جمعی دیگر روز گذشته از مراحل پیش تولید فیلم سینمایی «جادوی شهر شیرین» در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) مشهد دیدن کردند.

وی ادامه داد: ساخت فیلم سینمایی جادوی شهر شیرین در حوزه کودک و نوجوان با موضوع رونق تولید و حمایت از تولید داخلی در قالب محصول مشترک آستان قدس رضوی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور و بخش خصوصی به زودی آغاز خواهد شد تا طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این فیلم در جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان در سال 1399 به نمایش درآید.

معاون هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به بازدید علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و هیئت همراه از مراحل پیش تولید و ساخت دکورهای سینمایی این فیلم در اواخر آذر ماه اشاره کرد و گفت: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جلسه‌ای که در حاشیه بازدید روز گذشته برگزار شد، اعلام کردند که قصد حمایت جدی از تولید این فیلم به‌عنوان یکی از محصولات سینمایی حوزه کودک و نوجوان استان را دارند.

سیم‌ریز ابراز کرد: در انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور بر ارائه محصولات مشترک به ‌ویژه در حوزه آثار فرهنگی و هنری تأکید شده است. تولید فیلم‌های سینمایی نیزیکی از مواردی است که با توجه به امضای این تفاهم‌نامه در حال پیگیری جدی است.

فیلم‌نامه جادوی شهر شیرین توسط مهدی سیم‌ریز نوشته شده است و آن را محبوبه پاداش و مهدی سیم‌ریز کارگردانی خواهند کرد. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و هیئت همراه در حاشیه بازدید از مراحل پیش تولید فیلم جادوی شهر شیرین، از بخش‌های مختلف مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مانند تالارهای مطالعه و مخزن کتابخانه مجتمع، کتابخانه ویژه کودک و... نیز دیدن کردند و از نزدیک با امکانات این مجتمع و خدمات‌رسانی به مراجعان زیر نظر آستان قدس رضوی آشنا شدند.

لازم به ذکر است، مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) به همت آستان قدس رضوی با هدف خدمات‌رسانی به مردم مناطق محروم به‌ویژه منطقه خواجه‌ربیع مشهد در سال 1379 به بهره‌برداری رسید. این مجتمع در طول سال‌های فعاليت خود در عرصه فرهنگ و هنر توانسته است زمینه پرورش هنرجويان و هنرمندان بسیاری را فراهم کند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱