کارگاه‌های تخصصی «هفتمین دو سالانه تذهیب‌های قرآنی» در مشهد برگزار می‌شود

 کارگاه‌های تخصصی «هفتمین دو سالانه تذهیب‌های قرآنی» در مشهد برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی، برپایی کارگاه‌های تخصصی هفتمین دو سالانه تذهیب‌های قرآنی در پنج رشته تخصصی زیر نظر مدرسان برجسته در حوزه هنرهای سنتی اسلامی- ایرانی کشور در زمستان 1398 در مکتب هنر رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 17، شماره 14 صورت می‌گیرد.

کارگاه «طراحی نقوش در کاشی سنتی» با تدریس علی نظامی وطن و رضا مهدوی، 11 دی سال جاری و دو کارگاه‌ «اسلیمی‌سازی در آثار کلاسیک(1)» و «اسلیمی‌سازی در آثار کلاسیک(2)» با حضور علیرضا قزی در 26 دی ماه برگزار خواهد شد.

همچنین کارگاه «شیوه‌های رنگ‌گذاری و پرداز در گل و مرغ ایرانی» با تدریس عطاالله شاکری در 10 بهمن سال جاری و کارگاه «ساخت بوم‌های سنتی در گل و مرغ ایرانی» با حضور رامین مرآتی در 24 بهمن ماه دایر می‌شود.

ساعت برگزاری کلیه این کارگاه‌ها 16 تا 19 بوده و علاقه‌مندان برای نام‌نویسی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 6-38423575-051 مکتب هنر رضوان تماس بگیرند.

نام‌نویسی این کارگاه‌ها محدود است و اولویت با هنرجویانی خواهد بود که زودتر نام‌نویسی کنند.

اقامت هنرجویان سایر شهرها در مشهد به عهده دبیرخانه دو سالانه(مکتب هنر رضوان) بوده و مهلت نام‌نویسی اولین کارگاه نیز تا 8 دی ماه است.

لازم به ذکر است، ششمین دو سالانه تذهیب‌های قرآنی و طراحی نقوش اسلامی کاربردی در رشته‌های تذهیب، تشعیر، گل و بوته، گل و مرغ، طراحی کاشی سنتی و طراحی فرش با شرکت هنرمندانی از اقصی نقاط کشور زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در سال 1397 برگزار شد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۰/۱۱