استقبال پر شور زائران از 500 اجرای سرود آوای رضوان در ایام پایانی صفر

  استقبال پر شور زائران از 500 اجرای سرود آوای رضوان در ایام پایانی صفر

سید مجتبی ذبیحی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری ابراز کرد: 18 گروه سرود شامل 8 گروه مشهدی، 9 گروه از شهرستان‌های دیگر کشور و یک گروه مشترک لبنان و سوریه در اجراهای سرود آوای رضوان ایام پایانی ماه صفر با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مشارکت داشتند.
وی گفت: گروه‌های سرود آوای رضوان در پنج روز پایانی ماه صفر در پنج محور منتهی به مشهد شامل نیشابور(مُلک‌آباد)، فریمان، قوچان، تربت حیدریه و سرخس اجرای برنامه داشتند.
مسئول واحد آوای رضوان اضافه کرد: همچنین این گروه‌هادر دو ایستگاه استقبال از زائر هنرمندان مشهد مقدس شامل ایستگاه ورودی طرق در مدت پنج روزو ایستگاه میدان فردوسی در مدت دو روز به اجرای سرود پرداختند.
ذبیحی افزود: 18 گروه‌ حاضر در شش روز پایانی صفر نیز در دو شیفت صبح و بعدازظهر در چهار طرف حرم مطهر رضوی مانند ورودی بست طبرسی، ورودی خیابان شیرازی و ورودی باب‌الرضا(ع) و ورودی نواب صفوی سرود اجرا کردند.
وی به اجرای حدود 10 سرود در فرودگاه مشهد نیز اشاره و بیان کرد: همچنین ایستگاه استقبال از زائر مؤسسه تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی میزبان 10 اجرای سرود در ایام پایانی صفر بود.
مسئول واحد آوای رضوان گفت: همچنین بیش از 20 اجرا در مراسم‌های مختلف عزاداری ایام پایانی صفر مشهد مقدس توسط گروه‌های سرود همکار با این واحد در این مدت انجام شد.
وی به تولید نماهنگ دو زبانه فارسی و عربی گروه‌ سرود آوای رضوان و گروه‌ مشترک لبنان و سوریه نیز اشاره و تصریح کرد: این گروه‌ها سرودهای رضوی تولید شده توسط آوای رضوان را به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) اجرا کردند که با استقبال پرشور زائران و مجاوران دهه آخر صفر روبه‌رو شد.
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی تولید کرده و آن‌ها را با استفاده از گروه‌های سرود نوجوان در معابر پر تردد شهری و مراسم مختلف اجرا می‌کند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۱۱