تولید نماهنگ دو زبانه زیارت توسط گروه‌های سرود ایران، لبنان و سوریه

 تولید نماهنگ دو زبانه زیارت توسط گروه‌های سرود ایران، لبنان و سوریه

سید مجتبی ذبیحی در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری ابراز کرد: این نماهنگ با همکاری گروه سرود آوای رضوان و دو گروه جمعيه التعليم الديني في لبنان و جمعيه كشافه الإمام المهدي عج قطاع الولايه سوریه زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهد تولید شده است.
وی با بیان اینکه نماهنگ زیارت در ایام پایانی صفر در حرم مطهر رضوی تصویربرداری شد، ادامه داد: شعر نماهنگ زیارت را روح‌الله عیوضی سروده و ملودی آن را احسان جوادی تنظیم کرده است.
مسئول واحد آوای رضوان افزود: تصویرهایی از زیارت زائران در جوار ضریح مطهر امام هشتم(ع)، حضور زائران در صحن‌های مختلف و اجرای سرود توسط این سه گروه ایران، لبنان و سوریه در صحن و رواق‌های حرم مطهر رضوی در این نماهنگ به چشم می‌خورد.
ذبیحی گفت: گروه سرود مشترک لبنان و سوریه شامل 13 نوجوان و یک سرپرست گروه می‌شود که به دعوت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی و حمایت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صبح جمعه سوم آبان ماه وارد مشهد شدند و علاوه بر هم‌خوانی سرودی با محوریت شمس‌الشموس(ع) به محض ورود در فرودگاه، در اجراهای سرود این مؤسسه در ایام پایانی ماه صفر در مشهد هم مشارکت داشتند.
وی تصریح کرد: این سرود برای نخستین بار با اجرای گروه آوای رضوان در ایام نوروز سال جاری در فرودگاه مشهد ضبط و در قالب نماهنگ «استقبال از زائر» به زبان فارسی منتشر شد. پخش آن بازخوردهای بسیار خوبی حتی در خارج از مرزهای کشور داشت و در فضای مجازی نیز مورد توجه و تحسین شیعیان داخلی و خارجی قرار گرفت.
مسئول واحد آوای رضوان ادامه داد: در بخش فارسی این نماهنگ آمده است؛ «آسمان پر زدن ایمان، مشهدالرضا... پایتخت معنوی ایران، مشهدالرضا...»، «دنیا بی تو، اسیر توی فتنه‌ها... کشور من زیر سایت امون داره... این انقلاب می‌رسه به مستضعفا... تا رهبرم پا رکابه، جوون داره...».
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی تولید کرده و آن‌ها را با استفاده از گروه‌های سرود نوجوان و جوان و بهره‌گیری از سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) در معابر پر تردد شهری و مراسم مختلف اجرا می‌کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی نیز ضبط و پخش می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۹