آثار خطاطی علی‌اکبر رضوانی در نگارخانه رضوان موزه مرکزی به نمایش در آمد

 آثار خطاطی علی‌اکبر رضوانی در نگارخانه رضوان موزه مرکزی به نمایش در آمد

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، در این نمایشگاه که با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی برگزار شده است، 44اثر خطاطی این هنرمند خوشنویس به نمایش درآمده است.
علی‌اکبر رضوانی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه طی گفتگویی ضمن معرفی کارنامه هنری خود در طی سال سی سال فعالیت هنر خطاطی، از برگزاری این نمایشگاه در محیط حرم مطهر رضوی ابراز خرسندی کرد.
وی گفت: این مجموعه در ابتدا برای برگزاری نمایشگاه خیابانی تدارک دیده شد که بر این اساس این آثار با خط نستعلیق به نگارش در آمد تا قابل خوانش برای بازدید‌کنندگان باشد.
این هنرمند متون خطاطی شده را منتخبی از اشعار شاعران قدیم اعم از محتشم کاشانی، آیت‌الله غروی اصفهانی و برخی شاعران معاصر عنوان کرد که محتوایی چون دلاوری های حضرت عباس(ع)، علی‌اکبر(ع) و علی‌اصغر(ع) را در بر دارد.
آثار این هنرمند تا کنون در 45 نمایشگاه انفرادی و چندین نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته شده است.
گفتنی است این نمایشگاه از 20 مهر ماه به مدت 10 روز فعال خواهد بود و علاقه مندان می توانند برای بازدید از آثار خطاطی به نمایش در آمده نمایشگاه «زلال اشک» از ساعت 10 صبح به گالری شماره سه رضوان در موزه مرکزی آستان قدس رضوی مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۲۸