نگارخانه شهر بیرجند به نمایشگاه عاشورایی «نی‌نوا» مزین شد

 نگارخانه شهر بیرجند به نمایشگاه عاشورایی «نی‌نوا» مزین شد

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، نمایشگاه نی‌نوا با نمایش مجموعه‌ای منتخب از آثار نقاشی‌خط محسن توسلی هنرمند برجسته مشهدی زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صبح امروز در نگارخانه شهر بیرجند گشایش یافت.
نمایشگاه حاضر به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی از 16 تا 28 شهریور 1398 در نگارخانه رضوان مشهد دایر بود که مورد توجه دوست‌داران فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی قرار گرفت.
نمایشگاه این مجموعه آثار برگزیده نقاشی‌خط در راستای بزرگداشت ایام شهادت امام حسین(ع)، برگزاری جشنواره ملی خوش‌نویسی رضوی و اشاعه فرهنگ عاشورا با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، انجمن خوش‌نویسان ایران شعبه بیرجند، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این شهر برپا شد.
نمایشگاه نی‌نوا تا یازدهم مهر سال جاری صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 17 تا 19 در نگارخانه شهر واقع در میدان ابوذر بیرجند پذیرای اهل هنر و معرفت است.
همچنین در حاشیه برپایی نمایشگاه نی‌نوا در بیرجند، کارگاه «نقاشی‌خط رضوی« با حضور محسن توسلی در روزهای پنجشنبه و جمعه چهارم و پنجم مهر ماه در این شهر برگزار خواهد شد.
هنرمندان رشته نقاشی‌خط برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کارگاه می‌توانند به امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیرجند واقع در خیابان شهید محلاتی مراجعه کنند.
لازم به ذکر است، مجموعه هنری رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با همکاری هنرمندان توانمند کشور، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های هنری متنوع را در حوزه هنرهای اسلامی- ایرانی در کشور به ویژه مشهد مقدس برپا می‌کند.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۱۳