نماهنگ «ماه غربت و غم» با اجرای آوای رضوان تولید شد

 نماهنگ «ماه غربت و غم» با اجرای آوای رضوان تولید شد

سید مجتبی ذبیحی با اعلام این خبر در گفت‌وگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری بیان کرد: نماهنگ ماه غربت و غم با هدف بزرگداشت ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اشاعه فرهنگ عاشورا و ایجاد حال و هوای معنوی ماه محرم در بین اقشار مختلف مردم به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با اجرای گروه سرود آوای رضوان تولید و منتشر شد.
وی با تأکید بر اینکه سرود ماه غربت و غم به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) اجرا و ضبط شده است، افزود: شعر این نماهنگ را جواد گنجعلی سروده و ملودی آن را مجید صانعی تنظیم کرده است. محمد امین کهن نیز به عنوان تک‌خوان در این نماهنگ حضور دارد.
مسئول واحد آوای رضوان گفت: تصویرهایی از اجرای این سرود در حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی، گنبد و گلدسته‌های بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)، حضور پر شور مردم در مراسم عزاداری ماه محرم و نمادهای مرتبط با واقعه عاشورا و سرزمین کربلا در این نماهنگ به چشم می‌خورد.
ذبیحی ادامه داد: در بخشی از این سرود آمده است؛ «به سر شور هیئت و در دل شوق شیرین شعر محتشم است   محرم شد در عزای حسین هر چه گریه کنی عاشقانه کم است» و «شهیدان مشتاق دریایند   شهیدان سوی تو می‌آیند   تا جبین بر خاک شما سایند».  
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با تولید سرودهایی با مضامین ملی و مذهبی به‌ویژه رضوی و بهره‌گیری از سبک آکاپلا و اجرای این آثار توسط گروه‌های سرود نوجوان و جوان در حرم مطهر رضوی، معابر پر تردد شهری و مراسم مختلف مانند نماز جمعه توانسته حال و هوای خاصی را در مناسبت‌های گوناگون به اقشار مردم منتقل کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۸/۶/۱۳