با محوریت منتخب جلدهای نفیس، هشتمین جلد «شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی» رونمایی شد

 با محوریت منتخب جلدهای نفیس، هشتمین جلد «شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی» رونمایی شد
هشتمین جلد از مجموعه شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی با عنوان «منتخب جلدهای نفیس؛ از سده چهارم تا چهاردهم هجری قمری» در مرکز بین‌المللی چاپ و نشر قرآن آستان قدس رضوی رونمایی شد.

مهدی صحراگرد مؤلف کتاب منتخب جلدهای نفیس از سده چهارم تا چهاردهم هجری قمری در حاشیه مراسم رونمایی این کتاب که شنبه در مرکز بین‌المللی چاپ و نشر قرآن آستان قدس رضوی برگزار شد ابراز کرد: این کتاب هشتمین جلد از مجموعه شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی به شمار می‌آید که چند سالی است به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حال انتشار است.
وی با اشاره به اینکه این جلد از شاهکارهای هنری آستان قدس رضوی به معرفی جلدهای نفیس نسخه‌های خطی گنجینه کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اختصاص دارد، گفت: کتاب حاضر با کیفیت بسیار خوب توسط مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی در حدود 290 صفحه رنگی در سال گذشته منتشر شده است.
این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ادامه داد: انواع جلدهای نفیس هنری که از سده چهارم تا چهاردهم قمری در ایران تولید شده است یک به یک در این کتاب معرفی شده است. نمونه‌های درخشانی در این کتاب قابل بررسی است که شاید از نظر کیفیت هنری و قدمت تاریخی در جهان اسلام کم‌نظیر باشد.
وی به تنوع بسیار جلدهای معرفی شده در این کتاب اشاره و بیان کرد: برخی از جلدها که دارای رقم و نام هنرمند است نمونه‌های منحصربه فردی از آثار هنرمندان معروف و مهم تاریخ جلدسازی ایران محسوب می‌شود.
مؤلف کتاب هشتمین جلد از مجموعه شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی با محوریت منتخب جلدهای نفیس با اشاره به اینکه دارای مدرک دکتری هنر اسلامی است، گفت: انتخاب جلدها و تنظیم متن این کتاب توسط مجید فداییان نگارگر و پژوهش‌گر هنرهای سنتی انجام شده است.
وی به برخی نکات درباره مراحل چاپ این کتاب اشاره و خاطرنشان کرد: امیدوارم چاپ و انتشار چنین مجموعه آثاری توسط آستان قدس رضوی در آینده ادامه یابد.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۲۴