به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نماهنگ «زیارت» با اجرای ناشنوایان مشهدالرضا(ع) منتشر شد

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نماهنگ «زیارت» با اجرای ناشنوایان مشهدالرضا(ع) منتشر شد
نماهنگ «زیارت» با اجرای گروه سرود آوای رضوان و گروه ناشنوایان مشهدالرضا(ع) به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش آستان نیوز، نماهنگ زیارت به مناسبت گرامی‌داشت ولادت با سعادت امام هشتم(ع) با اجرای گروه سرود رویش‌(آوای رضوان) و گروه علمدار کربلا(ناشنوایان مشهدالرضا) به همت واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهد مقدس تولید شده است.
شعر این اثر رضوی را روح‌الله عیوضی سروده و ملودی آن را احسان جوادی تنظیم کرده است. امیر حیدری و محمدحسن مهدی‌زاده نیز به ترتیب وظیفه کارگردانی و مدیر تولید این نماهنگ را بر عهده داشتند.
در حالی که گروه سرود رویش آوای رضوان این سرود را در حرم مطهر رضوی می‌خواندند، گروه ناشنوایان مشهدالرضا با زبان اشاره به اجرای این سرود پرداخته و آنان را همراهی کردند.
همچنین به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، سرودی با حضور گروه 200 نفره آوای رضوان در شب میلاد امام هشتم(ع) در صحن جامع رضوی اجرا شد. این سرود با زمزمه زائران و مجاوران حاضر در مراسم به ساحت نورانی حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) تقدیم شد.
نماهنگ این اجرا با تصویرهایی از مراسم تعویض پرچم گنبد بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) و حضور خیل عظیم عاشقان این امام همام در صحن و سرای رضوی نیز تهیه شده است و در فضاهای مجازی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
اجرای سرود به گویش‌های لری و افغانستانی نیز توسط دو گروه سرود آوای رضوان بعدازظهر روز گذشته در مراسم گلباران در عرصه میدان شهدا مشهد صورت گرفت. اجرای سرود سه زبانه در حرم مطهر رضوی یکی دیگر از برنامه‌های شب ولادت امام رضا(ع) بود.
همچنین گروه‌های سرود آوای رضوان از استان‌های مختلف در شب میلاد امام هشتم(ع) به اجراهای رضوی در صحن‌های مختلف حرم مطهر رضوی و پاتوق‌های اطراف این آستان ملکوتی مانند خیابان نواب صفوی پرداخته و شور و حالی متفاوت در این شب نورانی به زائران دور و نزدیک بخشیدند.
یادآور می‌شود، واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از موسیقی آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) و تولید سرودهایی با مضامین رضوی و اجرای آن‌ها توسط گروه‌های سرود گوناگون توانسته نشاط معنوی حرم رضوی را در دهه کرامت به گوشه و کنار ایران اسلامی منتقل کند. برخی از این آثار در قالب نماهنگ یا تولیدات صوتی ضبط و پخش می‌شود.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۲۴