هم‌زمان با شب میلاد امام هشتم(ع) خوش‌نویسان کشور میهمان رویداد «در انحنای روشن ایوان» حرم رضوی شدند

 هم‌زمان با شب میلاد امام هشتم(ع) خوش‌نویسان کشور میهمان رویداد «در انحنای روشن ایوان» حرم رضوی شدند
رویداد بزرگ هم‌نویسی «در انحنای روشن ایوان» با حضور هنرمندان خوش‌نویس کشور هم‌زمان با شب میلاد امام هشتم(ع) در صحن قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.
مسئول مجموعه هنری رضوان در حاشیه رویداد بزرگ هم‌نویسی خوش‌نویسان که شب گذشته در صحن قدس بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برپا شد ابراز کرد: در این برنامه حدود صد هنرمند خوش‌نویس کشور شعرها، حدیث‌ها و القاب حضرت رضا(ع) را طی مدت دو ساعت کتابت کردند.
ماندانا یمینی ادامه داد: به‌طور نمونه القاب امام هشتم(ع)، مدایح رضوی و حدیث سلسله‌الذهب به خط‌های مختلف مانند نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و کوفی در این برنامه ملی نگاشته و به زائران اهدا شد.
وی به حضور 9 خوش‌نویس نیشابوری و یک خوش‌نویس کرمانی در برنامه در انحنای روشن ایوان اشاره کرد و گفت: از جمله استادان حاضر در این مراسم می‌توان به استادان محمدعلی سبزه‌کار و رسول مرادی از تهران و استادان احمد قائم مقامی، علی‌اکبر اسماعیلی قوچانی، محسن توسلی، حسین صالحی و هادی ذوالریاستین از مشهد اشاره کرد.
مسئول مجموعه هنری رضوان افزود: این برنامه با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد و مورد استقبال محبان حضرت ثامن‌الحجج(ع) در این ایام خجسته قرار گرفت.
برنامه هم‌نویسی در انحنای روشن ایوان به مناسبت گرامی‌داشت ولادت امام رضا(ع)، ترویج هنرهای اصیل ایرانی اسلامی و معرفی توانمندی‌های خوش‌نویسان کشور به‌ویژه هنرمندان مشهدی به زائران ایرانی و غیر ایرانی برگزار شد.
لازم به ذکر است، مجموعه هنری رضوان با برپایی برنامه‌های متنوع کتابت آثاری با مضامین قرآنی و معنوی در مناسبت‌های مختلف مذهبی و نمایشگاه‌های گوناگون هنری در مسیر اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی به ویژه هنر قدسی خوش‌نویسی فعالیت می‌کند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۲۴