به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رقم خورد؛ نمایش آثار هنرمندان در نمایشگاه «دستاورد‌ها و توانمندی‌های قرآنی آستان قدس رضوی»

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی رقم خورد؛ نمایش آثار هنرمندان در نمایشگاه «دستاورد‌ها و توانمندی‌های قرآنی آستان قدس رضوی»
منتخبی از فعالیت‌های قرآنی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی این آستان مقدس معرفی شده و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، دو قرآن بایسنغری و ابراهیم سلطان از آثار قرآنی دوره تیموری که توسط مجموعه آستان قدس رضوی به شیوه نفیس بازنشر شده است در کنار تصویرهایی از برگ‌های این دو قرآن ارزشمند که در گنجینه رضوی نگهداری می‌شود، در غرفه مؤسسه آفرینش‌های هنری این آستان مقدس به چشم می‌خورد.
معرفی دوسالانه تذهیب‌های قرآنی که سال گذشته ششمین دوره آن برگزار شد، از دیگر برنامه‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی این مجموعه بزرگ موقوفاتی است.
همچنین مجموعه کتاب‌های شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی که دربردارنده پژوهش‌هایی است که به معرفی آثار هنری محفوظ در حرم امام رضا(ع) می‌پردازد، در این غرفه به بازدیدکنندگان اهل هنر و پژوهش معرفی شده است.
کتیبه‌های مسجد گوهرشاد، کتیبه‌های صحن انقلاب(صحن عتیق)، کتیبه‌های صحن آزادی (صحن جدید) و منتخب جلدهای نفیس از سده چهارم تا چهاردهم هجری قمری، از جمله آثار مجموعه کتاب‌های شاهکارهای هنری در آستان قدس رضوی به شمار می‌آید.
نمایش آثار هنری قرآنی و برگزاری کارگاه‌های کتابت قرآن کریم توسط هنرمندان مشهدی همکار با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از دیگر برنامه‌های این مؤسسه در نمایشگاه حاضر است. هر شب یک هنرمند در این غرفه حضور به هم می‌رساند و به کتابت اسماء‌الحسنی می‌پردازد. این آثار ارزشمند به بازدیدکنندگان غرفه اهدا می‌شود.
در شب‌های نخست برپایی نمایشگاه، هنرمندانی مانند محسن توسلی، علیرضا بهدانی، هادی ذوالریاستین و مصطفی سلیمی در این غرفه حضور داشتند. فاطمه مقیمی، علی احسان‌پور، میثمی، محمدعلی فراستی، سارا عطارزاده و فاطمه فیضی نیز از هنرمندانی هستند که در هفته جاری در نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی آستان قدس رضوی به کتابت کلام وحی در خط‌هایی مانند نستعلیق، کوفی، محقق و نقاشی‌خط می‌پردازند.
نخستین دوره‌ نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی آستان قدس رضوی تا 23 خرداد 1398 از ساعت 16 تا 21 در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی واقع در پارکینگ شماره یک در جوار حرم مطهر رضوی آماده میزبانی از عموم زائران و مجاوران این حریم نورانی است. یادآور می‌شود، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) با همکاری هنرمندان برجسته کشور در راستای اشاعه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی فعالیت می‌کند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۳/۲۲