به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، تولید نقش برجسته «حدیث سلسله الذهب» به مراحل پایانی رسید

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، تولید نقش برجسته «حدیث سلسله الذهب» به مراحل پایانی رسید
  تولید اثر هنری نقش برجسته «حدیث سلسله الذهب» در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مراحل پایانی رسید.
به گزارش آستان روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، ساخت اثر نقش برجسته حدیث سلسله الذهب با استفاده از پتینه برنز در ابعاد 150×200 سانتی‌متر از آبان ماه 1397 در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آغاز شده است و در حال حاضر مراحل پایانی تولید خود را طی می‌کند.
این اثر فاخر توسط استاد رضا مهدوی از مدرسین مکتب هنر رضوان در قالب نگارگری و سبک رئال طراحی شده است و حدود 70 فیگور در نقش(تصویر) آن وجود دارد که با تمام جزئیات به صورت برجسته به تصویر کشیده خواهد شد.
فردین اسفندیاری از هنرمندان این مؤسسه، سازنده نقش برجسته حدیث سلسله الذهب است که به تازگی از مجسمه «رستم و رخش» ساخته او در ابتدای بلوار شاهنامه مشهد مقدس رونمایی شد.
مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در تلاش است تا از این اثر نقش برجسته که در نوع خود بی‌نظیر است، هم‌زمان با دهه کرامت سال جاری رونمایی کند.
لازم به ذکر است، هر ساله آثار هنری ارزشمندی در قالب‌های مختلف توسط هنرمندان برجسته کشور به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید می‌شود. همچنین این مؤسسه با برگزاری دوره‌های آموزشی، نمایشگاه‌های متنوع و جشنواره‌های هنری در مسیر احیا و اشاعه هنرهای اسلامی- ایرانی به‌ویژه فرهنگ و هنر رضوی فعالیت می‌کند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۳/۲۲