نمایشگاه خوش‌نویسی «ربنا» در نگارخانه رضوان موزه مرکزی حرم رضوی گشایش یافت

 نمایشگاه خوش‌نویسی «ربنا» در نگارخانه رضوان موزه مرکزی حرم رضوی گشایش یافت
نمایشگاه آثار خوش‌نویسی هنرمندان خادم‌یار سیستان و بلوچستان با عنوان «ربنا» در نگارخانه رضوان موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی مسئول مجموعه هنری رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حاشیه نمایشگاه ربنا که امروز در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی افتتاح شد، ابراز کرد: نمایشگاه حاضر با نمایش 31 اثر منتخب از آثار 12 هنرمند خوش‌نویس خادم‌یار هنری رضوی استان سیستان و بلوچستان با محوریت آیات قرآنی مزین به ربنا دایر شده است.
ماندانا یمینی افزود: این آثار در خط‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، معلی، نقاشی‌خط و ثلث توسط این خوش‌نویسان پیش‌کسوت و جوان سیستان و بلوچستان در سطوح استاد، فوق ممتاز و ممتاز انجمن خوش‌نویسان ایران در ماه رمضان سال گذشته خلق شده است و با حمایت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این نگارخانه به نمایش عموم علاقه‌مندان گذاشته شده است.
وی ادامه داد: نمایشگاه آثار خوش‌نویسی هنرمندان خادم‌یار سیستان و بلوچستان تا پنج‌شنبه دوم خرداد 1398، از ساعت 9 تا 17 در نگارخانه رضوان سالن شماره 3 واقع در موزه مرکزی آستان قدس رضوی در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) پذیرای اهل هنر و معرفت است.
مسئول مجموعه هنری رضوان تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه‌های هنری با همکاری هنرمندان سایر استان‌های کشور که به جمع خادم‌یاران هنری رضوی پیوستند در صورت اعلام درخواست آنان به مسئول کانون‌های مربوطه مستقر در استان‌ها در دستور کار مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی قرار دارد.
وی ادامه داد: تصویر آثار هنرمندان خادم‌یار به نگارخانه رضوان این مؤسسه ارسال و ارزیابی شده و در صورتی که کیفیت لازم را داشته باشد با حمایت مؤسسه به نمایش گذاشته می‌شود.
یمینی گفت: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در اجرای برنامه‌هایی مانند برپایی نمایشگاه‌های هنری در نگارخانه رضوان شماره 3 موزه مرکزی حرم مطهر رضوی، برگزاری سه‌شنبه‌های فرهنگی در موزه با محوریت‌ رونمایی از آثار موزه و کتابت آثار قرآنی توسط خادم‌یاران هنری در روزهای خاصی از هفته در موزه زیر نظر هادی ذوالریاستین استاد خوش‌نویس با سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی همکاری دارد.
مسئول مجموعه هنری رضوان با تأکید بر رویکرد متفاوت امسال مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در برپایی غرفه در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد بیان کرد: در این غرفه هر شب آثاری متفاوت از یک استاد مطرح خوش‌نویسی در کنار کتابت آثار قرآنی توسط این استاد در معرض دید عموم قرار دارد.
وی به اهدای آثار قرآنی کتابت شده در غرفه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به بازدیدکنندگان اشاره و اضافه کرد: همچنین قرآن‌های بایسنغری و ابراهیم سلطان دو اثر نفیس بازنشر شده دوره تیموری در این غرفه به نمایش در آمده است.
یادآور می‌شود، آثاری از فریدون نخعی، هادی صفاکیش، حمید میری، احمد بستانی، حسین داوطلب، یاسر گنجعلی‌ بنجار، محمد زینلی، علی پیران، شادروان حسنعلی بستانی، احمد خمر، محمد سمیعی و امیرمحمد شهری با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در نمایشگاه ربنا به نمایش در آمده است.
تاريخ: ۱۳۹۸/۳/۹