هم‌زمان با اعیاد شعبانیه، نمایشگاه خوش‌نویسی «نوازش قلم» در نگارخانه رضوان گشایش یافت

 هم‌زمان با اعیاد شعبانیه، نمایشگاه خوش‌نویسی «نوازش قلم» در نگارخانه رضوان گشایش یافت
همزمان با اعیاد شعبانیه آثار خوشنویسی استاد مهدی اسماعیلی مود در نگارخانه رضوان مشهد به نمایش گذاشته شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی استاد مهدی اسماعیلی مود روز گذشته شنبه 24 فروردین با حضور استاد یدالله کابلی ، اساتید برجسته خوشنویسی استان ، هنرمندان و هنرجویان در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد .
مهدی اسماعیلی مود در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه نوازش قلم و در مورد آثار این نمایشگاه گفت : در این نمایشگاه حدود صد تابلو به خط شکسته نستعلیق با مضامین دینی، عرفانی و ادبی در معرض دید عموم علاقه‌مندان گذاشته شده است.
وی با تأکید بر تولید بیش از نیمی از آثار به نمایش در آمده در سه ماه اخیر  افزود: پس از نمایش آثار در شهر بیرجند ، با حمایت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی و نگارخانه رضوان مصمم به برگزاری این نمایشگاه در شهر مشهد و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام شدیم .
این استاد برجسته خوش‌نویسی با اشاره به فعالیت‌های نگارخانه رضوان و مکتب هنر رضوان در حوزه هنر خوش‌نویسی زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: مجموعه آستان قدس رضوی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود توانسته در زمینه آموزش و پژوهش و چاپ کتاب‌های نفیس در حوزه خوش‌نویسی فعالیت کند که این اقدامات نقش پررنگی در اشاعه این هنر و حمایت از هنرمندان دارد.
اسماعیلی مود به وجود آثار گرانبهای خطی در مخزن کتابخانه حرم مطهر رضوی اشاره و اضافه کرد: هنرمندان با دسترسی به این آثار و فعالیت‌های پژوهشی می‌توانند در مسیر اعتلا و گسترش این هنر قدسی قدم‌های ارزشمندی بردارند.
وی بیان کرد: خوش‌نویسی هنری دیربازده است و افرادی می‌توانند در آن پیشرفت کنند که علاوه بر علاقه به این هنر، پشتکار نیز داشته باشند. بی‌شک با استعدادیابی توسط مراکز آموزشی کشور، می‌توان استعدادهای درخشان در حوزه خوش‌نویسی را شناسایی و به انجمن خوش‌نویسان معرفی کرد تا نتیجه مطلوب‌تری در این مسیر به دست آید.
این هنرمند برجسته با اشاره به اینکه حدود 130 اثر خوش‌نویسی به صورت رنگی در کتاب کلک خاوران به چاپ رسیده است، گفت: منتخبی از آثار جمعی از استادان و هنرمندان خوش‌نویس فوق ممتاز استان خراسان جنوبی توسط انجمن خوش‌نویسان ایران شعبه بیرجند گردآوری شده و در کنار برگزیده‌ای از آثار من توسط حوزه هنری این استان در کتاب حاضر در قالب یک مجموعه منتشر شده است.
وی با تأکید بر اینکه هنرمندان برجسته‌ای در نقاط محروم کشور مشغول به هنرنمایی هستند، افزود: بیشتر هنرمندانی که آثارشان در کتاب کلک خاوران به چاپ رسیده است، مقام‌های اول را در سطح کشور به ویژه در شکسته نستعلیق کسب کردند.
گفتنی است مهدی اسماعیلی مود دارای بالاترین مدرک هنری کشور(درجه یک هنری) است و ریاست انجمن خوش‌نویسان خراسان جنوبی را برعهده دارد. این هنرمند بیرجندی عناوین و رتبه‌های بسیاری را به ویژه در خط شکسته در طول فعالیت هنری خود کسب کرده و بسیاری از آثارش در کتاب‌های هنری بین‌المللی و داخلی به چاپ رسیده است.
نمایشگاه خوش‌نویسی نوازش قلم تا پنج‌شنبه 29 فروردین سال جاری، صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 17 تا 20، در نگارخانه رضوان به نشانی کوهسنگی 17، شماره 16، پذیرای علاقمندان  است.
تاريخ: ۱۳۹۸/۱/۲۵