نمایشگاه «بهجة ‌النبی(ص)» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

 نمایشگاه «بهجة ‌النبی(ص)» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

 آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی «بهجة ‌النبی(ص)» روز گذشته باحضور محمد علی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، حجت الاسلام حسینی مدیر سازمان موزه ها کتابخانه ها و اسناد آستان قدس رضوی ، جمعی از اساتید برجسته خوشنویسی استان ،هنرمندان ،هنرجویان و هنردوستان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ، در این نمایشگاه 20 اثر خوشنویسی  ازآثار استاد هادی سیدخوانی و 20 اثر از آثار استاد فرهاد شیرخانی با مضامین دینی و عرفانی در سالن شماره 3 نگارخانه رضوان واقع در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی به نمایش گذاشته شد.
محمد علی چمی گو مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری ضمن ابراز خرسندی از دایر شدن سالن شماره 3 نگارخانه رضوان در موزه مرکزی حرم مطهر رضوی گفت : خوشبختانه با همکاری مسئولین سازمان موزه ها امکانی برای نمایش آثار هنری جدید درکنار آثار فاخری که از نسل های گذشته به ما رسیده است ، محیا شده و قطعا آثاری که برای نمایش در این نگارخانه در نظر گرفته خواهد شد از محتوایی شایسته حضور در این مکان برخوردار خواهد بود .
وی در ادامه در مورد نمایشگاه خوشنویسی «بهجة ‌النبی(ص)» گفت : خوشنویسی هنری قدسی است ، خصوصا این آثار که همه به آیات و احادیث و مصادیق دینی اختصاص دارد ، خوشحالیم که در این نمایشگاه از آثار دو استاد برجسته خوشنویسی استان در این مکان مطهر بهره برده ایم .
استاد شیرخانی که گواهی اجازه خود را از استاد داود بکتاش دریافت کرده و مدرک استادی انجمن خوشنویسان ایران را د رخط نسخ و ثلث دارد در مورد آثار خود می گوید : از میان آثاری که در دو سال اخیر کار کرده ام  19 اثر به خط ثلث و یک اثر به خط نسخ با موضوع آیات قرآن و با تاکید بر ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به این نمایشگاه آورده ام که اغلب این آثار برای اولین بار به نمایش گذاشته می شود .
وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه در حرم مطهر رضوی افزود : زائرین با طهارت روح و جسم به حرم وارد می شوند و امیدوارم که از دیدن این آثار حظ معنوی و بصری لازم را ببرند .
استاد سیدخوانی نیز که مدرک استادی خود را از انجمن خوشنویسان ایران دریافت نموده و اکنون مدرس دوره فوق ممتاز انجمن خوشنویسان است  در مورد آثار خود گفت : این آثار چکیده ای از آثار ده سال اخیر با مضامین دینی و عرفانی است و سعی کرده ام که از هر قلم ( غبار ، کتابت ، سطر نویسی ، سیاه مشق در شکل و فرم های مختلف ، چلیپا و مورب نویسی ) نمونه ای در این نمایشگاه داشته باشم .
وی در ادامه افزود: این نمایشگاه به حضرت فاطمه زهرا سلام الله تقدیم شده است و باعث مباهات است که این آثار در جوار مضجع شریف حضرت رضا (ع) به نمایش گذاشته شده است .
این نمایشگاه تا پنج شنبه 16 اسفند دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 8 صبح تا 17 عصر از آثار دیدن نمایند .
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۲/۵