آثار هنرجویان انجمن عکاسان خراسان رضوی در نگارخانه رضوان به نمایش درآمد

 آثار هنرجویان انجمن عکاسان خراسان رضوی در نگارخانه رضوان به نمایش درآمد

نخستین نمایشگاه عکس هنرجویان انجمن عکاسان خراسان رضوی در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشها ی هنری آستان قدس رضوی ، نمایشگاهی از آثار هنرجویان انجمن عکاسان خراسان رضوی در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شده است .
نایب رئیس و مدیرعامل انجمن عکاسان خراسان رضوی در این باره گفت: 68 قطعه عکس از 66 هنرجوی عکاسی دوره‌های یک ‌سال گذشته این انجمن با موضوع آزاد در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.
مهدی زابل عباسی ادامه داد: عکس‌هایی از هنرجویان شهرهای مشهد، سبزوار، قوچان و تربت‌جام در سبک‌های مختلف مانند مینی‌مال، طبیعت، مستند، حیات‌وحش و ماکروگرافی در نمایشگاه حاضر قابل مشاهده و بررسی است.
وی بیان کرد: برای برپایی این نمایشگاه، فراخوانی اعلام شد تا هنرجویانی که 13 دوره آموزشی این انجمن را در حوزه‌های عکاسی مقدماتی، عکاسی پیشرفته و ویرایش عکس در طول یک سال گذشته، از 15 آبان 1396 تا 15 آبان 1397 گذرانده‌اند، آثار خودشان را به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کنند.
زابل عباسی با تأکید بر اینکه در برگزاری این نمایشگاه گروهی عکس، توجه خاصی به کیفیت آثار شده است، افزود: 432 قطعه عکس از افزون بر 500 هنرجوی عکاسی که در طول یک ‌سال گذشته در دوره‌های این انجمن شرکت کرده بودند، به دبیرخانه نمایشگاه حاضر رسید و این 68 قطعه عکس باتوجه به محدودیت فضای نمایش انتخاب شد.
وی ابراز کرد: به‌طور معمول هنرجویان دوره‌های آموزشی پس از گذراندن یک دوره خاص رها می‌شوند، اما با برگزاری چنین نمایشگاهی ما تلاش کردیم حضور هنرجویان در این دوره‌ها خروجی ویژه‌ای داشته باشد تا علاقه‌مندی آنان به فعالیت در این رشته بیشتر شود.
نایب رئیس و مدیرعامل انجمن عکاسان خراسان رضوی اضافه کرد: اگر بخواهیم عکاسان خوبی را وارد اجتماع کنیم باید پس از آموزش برای هنرجویان موقعیت ایجاد کرده و آنان را تشویق کنیم تا عملکرد کاری خود را به نمایش بگذارند و اعتماد به نفس نشان دادن آثارشان بیشتر شود. وی به برخی از بازخوردهای خوب این نمایشگاه بر روی هنرجویان اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه حاضر می‌تواند نقطه شروع کارهای حرفه‌ای‌تر شود تا هنرجو بازده دوره‌های آموزشی خودش را نشان دهد.
زابل عباسی با تأکید بر لزوم یادگیری هنر عکاسی برای عموم مردم افزود: علاقه‌مندان با فراگیری برخی اصول اولیه عکاسی مانند کادربندی می‌توانند عکس‌های بهتری برای خانواده خود بگیرند و از سوی دیگر یادگیری این رشته هنری به اشتغال‌زایی جوانان، حضور آنان در جامعه عکاسی و آرامش‌ وجودی‌شان کمک می‌کند.
وی گفت: در تلاش هستیم تا نمایشگاه‌های آثار هنرجویان عکاسی این انجمن با افزایش توان تکنیکی و آکادمیکی آنان به‌صورت یک ساله برگزار شود.
گفتنی است، نخستین نمایشگاه عکس هنرجویان انجمن عکاسان خراسان رضوی تا پنج‌شنبه، یکم آذر 1397، صبح‌ها از 9 تا 13 و عصرها از 16 تا 19، در نگارخانه رضوان واقع در خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16، آماده میزبانی از اهل هنر است.
تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۲۹