عاشورای رضوی به تصویر کشیده شد

 عاشورای رضوی به تصویر کشیده شد
24 سال پیش در عاشورای سال 1373  جمعیت عزادار حسینی در حرم مطهر رضوی شاهد جنایت هولناک از سوی منافقین کوردل بود؛ حادثه ای که با هدف اختلاف افکنی بین شیعه و سنی انجام شد که در پی آن کودکان بی گناه و زنان و مردان مظلوم قربانی شدند و کارنامه سراسر جنایت این فرقه سیاه تر از قبل شد.
بعد از این واقعه عکسی از این حادثه در نشریات مختلف چاپ شد که افراد زیادی را تحت تاثیر قرار داد، در این عکس یک مامور نیروی انتظامی در حالی که فریاد می‌زند یک کودک مجروح و خون آلود را در دستان خود گرفته است. آن عکس با حس عجیبی که داشت جامعه داغدیده را بسیار تحت تاثیر قرار داد .  
 اکنون پس از گذران سالها و با فرا رسیدن عاشورای حسینی حسن روح الامین نقاش متعهد و انقلابی به سفارش موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در تابلویی  این مضمون را به تصویر کشیده است ؛ در اثر روح الامین که  " عاشورای رضوی " نام گرفته است کودک بر سر دست های مرد به پیروی از حضرت سیدالشهداء و به یاد شش ماهه حضرت به ایشان تقدیم شده است .
روح الامین در مورد اثر خود می گوید : مبارزه بین جبهه حق و باطل در کل تاریخ بوده است ، گاهی حق سید الشهداست و گاهی کودکی چند ماهه ، گر چه اختلاف سطح بین این دوست که حضرت سرچشمه حق است و کودک پیرو اما باطل همیشه چهره ای شنیع و کثیف داشته است .
شایان ذکر است این اثر که به ابعاد 100 در 120 سانتیمتر و با تکنیک رنگ و روغن خلق شده است ضمن نمایش در اولین یادواره شهدای حرم رضوی  طی مراسمی با حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی رونمایی شد .
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۲۷