مشاعره رضوی در ایام نوروز میهمان خانه مردم می شود

 مشاعره رضوی در ایام نوروز میهمان خانه مردم می شود
مسابقه مشاعره رضوی که به تهیه کنندگی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی هم اکنون در حرم مطهر رضوی در حال ضبط است ، در ایام نوروز از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی اسماعیل آذر درباره ویژه برنامه «مشاعره رضوی » که در نوروز ۹۷ روی آنتن شبکه آموزش می رود، گفت: در نوروز امسال به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی  با برنامه  مشاعره رضوی حلاوت حرم امام رضا(ع) را  با مردم کشورمان قسمت خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه به نام و یاد امام رضا(ع) مزین خواهد شد، ادامه داد: با تدبیر آستان مقدس قدس رضوی برای اولین بار مشاعره رضوی  در حرم مطهر امام رضا (ع) ضبط و تهیه می گردد.
مجری «مشاعره رضوی » با اشاره به جزییات ویژه برنامه نوروزی توضیح داد: از چند ماه قبل افراد را انتخاب و با آموزشهای مجازی برای شرکت در مسابقه آماده نمودیم ؛ مسابقه در چند بخش مشاعره شتاب ، مشاعره مشروح و در فینال به صورت مشاعره وام ستان برگزار خواهد شد همچنین  یکی از آیتم های برنامه به شعر خوانی  (غزل ها و قصیده های رضوی ) توسط  بچه های هفت تا ۱۰ سال اختصاص دارد .
وی در مورد اهداف ضبط این برنامه گفت : " قصد ما برآنست که یک نهضت هنری درست کنیم که بتوانیم ظرف دو سال آینده ، صد هزار داوطلب داشته باشیم و  از طریق شعر سبب معرفت افزایی و جذب جوانان به  سیره حضرت رضا (ع) شویم.
اسماعیل آذردرپایان اذعان داشت : ضبط این برنامه طی چند روز آتی در حرم مطهر رضوی ادامه خواهد داشت و سپس در 13 شب متوالی در ایام نوروز ساعت 21 و بازپخش آن ساعت 15 روز بعد از شبکه آموزش به روی آنتن می رود .
پشت صحنه


تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱