برنامه «حصن حصین» با حضور خوشنویسان برجسته استان خراسان در حرم رضوی برگزار شد

 برنامه «حصن حصین» با حضور خوشنویسان برجسته استان خراسان در حرم رضوی برگزار شد

برنامه «حصن حصین» با حضور خوشنویسان برجسته استان خراسان و کتابت القاب و احادیث رضوی در ایام دهه کرامت، در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی میزبان زائرین حضرت رضا علیه السلام بود.

مهدی سیم ریز معاون هنری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حاشیه برنامه خوشنویسی « حصن حصین» با بیان این مطلب گفت: در ایام دهه کرامت و در آستانه روز ولادت حضرت رضا(ع) تعداد ۳۰ نفر از استادان برجسته خوشنویسی شهر مشهد در برنامه«حصن حصین» به کتابت احادیث حضرت رضا علیه سلام، القاب ایشان و اشعاری که در مدح و منقبت حضرت ثامن الحجج علیه سلام سروده شده پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان پس از خلق این آثار هنری آن را به زائرین حضرت رضا علیه السلام اهدا می کنند.

وی با بیان اینکه برنامه«حصن حصین» هفتمین سالی است که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می شود اظهار داشت: رسالت اصلی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی استفاده از ابزار هنر در جهت ترویج و فرهنگ سیره رضوی است. تلاش ما این است بعنوان یک واسطه بین جامعه هنرمندان و مخاطبین که زائرین و مجاورین حضرت رضا(ع) هستند ایفای نقش کنیم.

وی اضافه کرد: این برنامه مصداق عینی ارتباط دادن هنرمندان و زائرین است و تلاشمان این بوده که در نزدیک ترین فضا به مرقد مطهر حضرت رضا (ع) انجام شود. در دوره های گذشته سابقه برگزاری این برنامه را در دارالقران حرم مطهر و نگارخانه رضوان داریم و سه دوره است که برنامه خوشنویسی «حصن حصین» در دارلهدایه برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۴